Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@

Informacja nt. działania: „Modernizacja gospodarstw rolnych" PROW 2007-2013

W związku z licznymi zapytaniami Wnioskodawców Działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" PROW 2007-2013 odnośnie możliwości wprowadzania zmian w zestawieniu rzeczowo-finansowym operacji lub planie finansowym operacji w ramach ww. działania, uprzejmie informuję, że w związku z faktem rozpatrywania wniosków o przyznanie pomocy złożonych w listopadzie 2007 r. dopiero w II połowie 2008 r. istnieje możliwość dokonywania przez Wnioskodawców zmian w zakresie szczegółowej charakterystyki elementów operacji np. zmiany modelu lub producenta nabywanego sprzętu.

Zmiany nie mogą dotyczyć rodzaju i przeznaczenia nabywanego sprzętu (np. zakup siewnika zamiast sprzętu do uprawy), a więc wpływać na charakter operacji.
W związku z powyższym w sytuacjach, gdy od chwili złożenia wniosku o przyznanie pomocy maszyna, którą pierwotnie Wnioskodawca zamierzał kupić i umieścił jej firmę i model w zestawieniu rzeczowo-finansowym, została zastąpiona przez producenta innym modelem, przez co obecnie jest niemożliwa do kupienia, bądź np. w ww. okresie cena takiej maszyny uległa wzrostowi, przekraczając granice opłacalności jej zakupu, w wyniku czego Wnioskodawca chce zmienić w zakresie rzeczowym inwestycji model sprzętu/firmę, istnieje możliwość stosownej modyfikacji złożonego wniosku w ww. zakresie.
W tym celu do złożonych już wniosków o przyznanie pomocy, w drodze samouzupełnienia mogą być dołączane przez Wnioskodawców nowe oferty cenowe, których zakres będzie mógł odbiegać od określonego w złożonym wniosku o przyznanie pomocy i/lub będzie zawierał inną cenę ze względu np. na zmianę kursu euro, wzrost marży, wzrost cen u producenta itp. Rozbieżności wynikające z przedstawienia nowych ofert będą wówczas każdorazowo podstawą do wezwania Wnioskodawcy przez ARiMR do złożenia wyjaśnień i do poprawy wniosku tj. zmiany planu finansowego operacji w zakresie rzeczowym operacji (o ile nie naruszy to podstaw prawnych udzielania pomocy w ramach działania "Modernizacja gospodarstw rolnych") i w zakresie kosztów przy założeniu, iż pierwotnie podana we wniosku kwota pomocy nie ulegnie zwiększeniu.
Jednocześnie informujemy, że przypadek zgłoszenia przez Wnioskodawcę zamiaru zmiany ilości etapów planowanej operacji lub zamiany zadań pomiędzy poszczególnymi etapami, a tym samym przypadających na nie poszczególnych kosztów, będzie traktowany jako podlegający przepisom §14 ust.6 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz.U. nr 193 z dnia 19.10.2007 r., poz. 1397 z późn. zm.) i niemożliwy do zaakceptowania do czasu zawarcia umowy z ARiMR.

na podstawie komunikatu MRiRW 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę