Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Produkcja bioenergii w Łapach

W dniu 10 lipca 2008 roku w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi z inicjatywy wicewojewody podlaskiego Wojciecha Dzierzgowskiego zostało zorganizowane przez ministra Marka Sawickiego spotkanie z podmiotami zainteresowanymi rozwojem produkcji bioenergii w Polsce.

W spotkaniu uczestniczyli: minister Marek Sawicki, który przewodniczył spotkaniu; Kazimierz Żmuda  z-ca dyrektora Departamentu Rynków Rolnych; Wojciech Dzierzgowski Wicewojewoda Podlaski; Jan Piotrowski dyrektor ds. inwestycji KSC; Grzegorz Mazur członek Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A.; Tadeusz Czyż i Jan Kowalski z Polskiej Grupy Energetycznej; Roman Czepe Burmistrz Łap i Ryszard Łapiński prezes Rady Powiatu Białostockiego Podlaskiej Izby Rolniczej.

Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski wskazał, że w związku z nową sytuacją powstałą w wyniku zlikwidowania rejonu plantacyjnego Cukrowni Łapy w rezultacie dochodzi także do likwidacji całego zakładu. W zwiazku z tym potrzebne są natychmiastowe, wspólne działania zmierzające do zagospodarowania majątku Cukrowni Łapy, stworzenia nowych miejsc pracy oraz zapewnienia producentom rolnym zbytu na produkty rolne produkowane w gospodarstwach.

Przedstawiciele Polskiej Grupy Energetycznej i Krajowej Spółki Cukrowej zapewnili o swoim zainteresowaniu utworzeniem na majatku zlikwidowanych cukrowni, koncernów paliwowo-energetycznych. Do końca lipca br. zostanie opracowany plan możliwości uruchomienia takiej produkcji na bazie Cukrowni Łapy.

Minister Marek Sawicki zapewnił o swoim wsparciu dla przedstawionej inicjatywy, zaprosił na kolejne comiesięczne spotkania w celu doprowadzenia podjętej inicjatywy do rzeczywistego uruchomienia produkcji.

Dla Cukrowni Łapy oznacza to możliwość pilotażowego uruchomienia produkcji bioenergii.

admin 

 

komunikat MRiRW 

Wojciech Dzierzgowski
cz, 10 lipca 2008 20:53
Data ostatniej edycji: cz, 10 lipca 2008 22:33:30

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę