Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

poniedziałek 02.08.2004

Gazeta Współczesna - Z nadzieją i modlitwą Gazeta Współczesna - Rodzinne zakupy w gminie Kurier Poranny - 100 tysięcy za reklamę Samoobrony Gazeta Wyborcza - Niesprawiedliwy podział ambulansów Gazeta Wyborcza - Przygotowania ŁKS-u i Mlekovity

Gazeta Współczesna - Z nadzieją i modlitwą
Ok. tysiąca osób bierze udział w 20. Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. W niedzielę wyruszyli w drogę po porannym nabożeństwie. Grupę z Łomży przez Stare Miasto poprowadził biskup Stanisław Stefanek.
Pątnicy rozpoczęli pielgrzymkę od porannej modlitwy. W Łomży nabożeństwo w kościele katedralnym odprawił biskup Stefanek. W homilii nawiązał do tegorocznego hasła pielgrzymki, 'Naśladować Chrystusa”. Zaapelował o życie z Bogiem na co dzień, nie tylko od święta. Swe słowa kierował zwłaszcza do młodych ludzi, których tak wielu wyruszyło na pielgrzymkę. Po nabożeństwie pątnicy przeszli ulicami łomżyńskiej Starówki. Na ich czele szedł biskup Stefanek. Pożegnał całą grupę na obrzeżach Starego Miasta.
więcej: Gazeta Współczesna - Z nadzieją i modlitwą

Gazeta Współczesna - Rodzinne zakupy w gminie
Spółka komunalna, podlegająca Urzędowi Miejskiemu w Szczuczynie, wydała ponad 30 tys. zł w sklepie należącym do żony burmistrza miasta Waldemara Szczęsnego. Przy zakupach nie było zawieranych umów sprzedaży, a sam burmistrz nie złożył wymaganego oświadczenia o tym, że jego żona prowadzi w gminie działalność gospodarczą.
Od lutego do grudnia ub.r. w sklepie żony burmistrza Szczuczyna Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne kupowało m.in. kształtki, uszczelki, zawory i artykuły ścienne. Kosztowało to w sumie 32,4 tys. zł, co potwierdza 12 faktur. Regionalna Izba Obrachunkowa znalazła szereg uchybień związanych z tymi zakupami. Jednak burmistrz Waldemar Szczęsny nie zgadza się z zarzutami. Odwołał się do RIO od wniosków przedstawionych w protokole pokontrolnym.
- Nie zgadzam się z zaleceniami RIO. Trudno, żeby zawierać umowę sprzedaży przy zakupie szczotki - mówi Waldemar Szczęsny.
Jednak zakupy były dokonywane na większe kwoty niż koszt 'szczotki”, skoro Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne w sklepie żony burmistrza wydało 32 tys. zł.
Zaskakujące jest też to, że burmistrz nie wiedział o zakupach prowadzonych w sklepie swojej żony. Od mieszkańców Szczuczyna dowiedzieliśmy się, że przed objęciem funkcji burmistrza Waldemar Szczęsny sam był właścicielem tego sklep
więcej: Gazeta Współczesna - Rodzinne zakupy w gminie

Kurier Poranny - 100 tysięcy za reklamę Samoobrony
Za badania mammograficzne, na które zaprasza i w czasie których reklamuje się posłanka Genowefa Wiśniowska oraz jej partia Samoobrona zapłacili... rolnicy. Według naszych informacji, za akcję zapłaci KRUS. Ile? Grubo ponad 100 tysięcy złotych.
14 lipca po Podlasiu rusza mammobus oklejony plakatami Samoobrony i Genowefy Wiśniowskiej. Kilka dni wcześniej posłanka zawiadamia wszystkie media o tym, że ogólnopolska akcja na rzecz wczesnego wykrycia raka piersi jest organizowana przez Samoobronę, ona zaś jest jej koordynatorem. Nie ukrywa, że zależy jej na rozgłosie. Wielokrotnie podkreśla, że badania są bezpłatne i organizowane na podstawie centralnego porozumienia szefa Samoobrony Andrzeja Leppera i KRUS-u.
więcej: Kurier Poranny - 100 tysięcy za reklamę Samoobrony

Gazeta Wyborcza - Niesprawiedliwy podział ambulansów
Tylko jedną karetkę otrzyma Podlasie w ramach Programu Zintegrowanego Ratownictwa Medycznego. Ale już porównywalne z naszym regionem świętokrzyskie dostanie ich aż 15! Podlascy decydenci nadzorujący służbę zdrowia ślą do ministerstwa listy z protestami
W połowie maja Ministerstwo Zdrowia poinformowało wojewodów, że w ramach programu może w tym roku wymienić najbardziej wyeksploatowane ambulanse. Wojewodowie mieli policzyć, ile w swoich województwach mają karetek (zakontraktowanych przez NFZ i wyprodukowanych w 2000 roku lub starszych, o przebiegu co najmniej 300 tys. km). Na Podlasiu są 24 ambulansy spełniające te warunki, w skali kraju - 332. Ministerstwu pieniędzy wystarczyło tylko na zakup 67 ambulansów. W tej sytuacji resort zaproponował trzy warianty podziału pieniędzy na poszczególne województwa (każdy z wojewodów miał wskazać jeden z wariantów).
więcej: Gazeta Wyborcza - Niesprawiedliwy podział ambulansów

Gazeta Wyborcza - Przygotowania ŁKS-u i Mlekovity
Józef Kosiorek, właściciel firmy Fargotex, która handluje tkaninami, jest od piątku prezesem beniaminka trzeciej ligi, ŁKS-u. Łomżanie i Mlekovita Wysokie Mazowieckie rozgrywali w weekend kolejne sparingi
W Łomży odbyło się walne nadzwyczajne zgromadzenie członków klubu. Zgodnie z zapowiedziami dotychczasowy prezes Krzysztof Lendzioszek ze względu na kłopoty zdrowotne nie kandydował ponownie na to stanowisko. Zastąpił go właściciel firmy Fargotex, która pomaga ŁKS-owi finansowo. Lendzioszek (wraz z pięcioma innymi osobami - m.in. zastępcą prezydenta Łomży Marcinem Sroczyńskim) znalazł się jednak w zarządzie.
więcej: Gazeta Wyborcza - Przygotowania ŁKS-u i Mlekovity

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę