Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Syreny pamięci

W niedzielę, punktualnie o godz. 17.00, w Łomży, podobnie jak w większości polskich miast, rozlegnie się wycie syren alarmowych. Ich sygnał, przez jedną minutę, ma przypomnieć nam to co działo się w Warszawie 60 lat temu. 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17.00 wybuchło Powstanie Warszawskie.


Był to największy zryw niepodległościowy Armii Krajowej i polskiego podziemia, a zarazem największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Powstanie miało trwać 2-3 dni. Zakończyło się po 63 dniach zaciętych walk, kapitulacją polskich żołnierzy, którzy nie doczekali się pomocy sprzymierzonych. W walkach poległo 18 tys. powstańców, i dziesięć razy tyle cywilów. Warszawa niemal doszczętnie została zburzona.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę