Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Chcą rapować i pomagać

- Mój tata potrzebuje pomocy - Magdalena Grzanecka, uczennica "Budowlanki", ociera łzę na wspomnienie taty Tomasza, który od dziesięciu lat zmaga się z bezdusznością służby zdrowia i codzienną walką o normalne życie. - Zjednoczmy się w sobotę przy dźwiękach muzyki ulicy na koncercie Masseya z Inowrocławia i łomżyńskiej Awangardy Słów Wyzwolonych. Córka pana Tomasza, który ma od kolana amputowaną nogę, i jej przyjaciele organizują koncert charytatywny w sobotę o godz. 20 w Klubie Atom przy ul. Poznańskiej 121 A w Łomży.

Na zdjęciu Awangarda Słów Wyzwolonych: (z przodu) Tłoku i Misiek, (z tyłu)
Kozak i Majeś
Na zdjęciu Awangarda Słów Wyzwolonych: (z przodu) Tłoku i Misiek, (z tyłu) Kozak i Majeś

- Mój tato w połowie 1998 r. schodził do piwnicy i potknął się na schodku - opowiiada dziewczyna. - Upadł i kolanem uderzylo kant stopnia.
Mężczyzna myslał, że to tylko chwilowy ból, ale w kolanie zaczęłą zbierać się woda. Trafił do szpitala na Helu, gdzie został zarażony gronkowcem. Problemy z nogą nie kończyły się: mężczyzna miał wszczepiona endoprotezę, która nie przyjęła się. Konieczna była amputacja.
Obecnie mężczyzna ma prymitywną i ciężką, ważąćą 4,5 kg protezę. Chodzi z trudem i bólem. Dochód z koncertu - polowa za każda wejściówkę, czyli 4 z 8 zł - zostanie przeznaczomna na zakup nowej, lekkiej i elastycznej protezy.
- Tata jest bardzo uradowany i podniesiony na duchu, że mlodzi ludzie maja tyle dobrej inicjatywy z myslą o drugim człowieku - dodaje Magdalena. - Mówił mi, że nigdy by sie tego po nas nie spodziewał.
- W takiej sytuacji trzeba pomóc - mówi z przekonaniem jeden z członków formacji ASW Adrian Kossakowski. - Taki wypadek i nieszczęście może przytrafić się każdemu z nas.
Nowa proteza, pozwlająca tacie Magdy cieszyc się zyciem i normalnie funkcjonować bedzie kosztować ok. 30 tys. zł. Do akcji włączył się Caritas, do którego 20 puszek zbierane są pieniadze w łomzyńskicjh, podstawówkach, gimnazjach, szkołach średnichh i wyzszych. Prowadzona akcja przyniosła juz pierwsze efekty: przy kasach w Stokrotce zebrano 1,5 tys. zł.
Massey to czołowa postać polskiej sceny hiphopowej. Pochodzi z Inowrocławia. Występował, m.in., z Pelem i squadem Trzeci Wymiar. Uznanie i szacunek w środowisku zyskał dzięki płycie "Nowa jakość".
Awangarda Słów Wyzwolonych powstała ponad dwa lata temu;. Tworzą ją: Adrian "Kozak" Kossakowski, Kamil "Tłoku" Tołłoczko, Kamil "Misiek" Misiukanis i Tomasz "Majeś" Majewski.
Przypominamy: sobota, 19 kwietnia 2008, Klub Atom. Start godz. 20, wjazd - 8 zł.

Więcej o ASW - http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=14217

Mirosław R. Derewońko
Bartosz J. Klepacki 

Bartosz Klepacki
pt, 18 kwietnia 2008 13:44
Data ostatniej edycji: pt, 18 kwietnia 2008 13:50:04

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę