Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Zostanie doceniony po śmierci? Życie ludzkie przemija, muzyka pozostaje ...

Z przykrością informujemy, że w ostatnią sobotę lipca zmarł Eric Tadla, jeden z utalentowanych producentów muzyki trance, bardziej znany jako połowa muzycznego duetu EnMass. Dla większości klubowiczów z regionu ta wiadomość być może nie byłaby niczym nadzwyczajnym, gdyby nie fakt iż Eric był z pochodzenia Polakiem, urodzonym w Łomży...

       Informacje o jego śmierci przekazał światu na swojej stronie internetowej jego przyjaciel Randy Boyer:

/29.07.08/

Jest mi bardzo przykro, że piszę ten list ale muszę z Wami  podzielić się bardzo złymi wieściami. Mój partner w produkcji muzycznej od ponad 8 lat, i wielki przyjaciel - Eric Tadla, zmarł w sobotnią noc (26-07-08). Był drugą połową EnMass i jednym z największych muzyków jakiego kiedykolwiek miałem okazje poznać. Skomponowaliśmy razem ponad 60 utworów, i dzieliliśmy razem 8 pięknych wspólnych lat. Nadal jestem jeszcze w szoku po tym co się stało. Tak trudne jak to jest, wiem to jest moim obowiązkiem jest aby poinformować wszystkich fanów. Eric był wielką osobą, z wielkim sercem i zawsze uciekał ze swojego życia robiąc muzykę, i wiem, że z pewnością chciałby, aby jego muzyka cały czas żyła, a ja wiem że na pewno będzie. Proszę czuć się swobodnie w przekazaniu tej informacji dalej, wszystkim tym osobom, które powinny wiedzieć o tej tragedii.

Spoczywaj w pokoju Eric.

 Randy Boyer

 

Eric Tadla urodził się 1975 roku w Łomży. Już od najmłodszych lat interesował się muzyką. W wieku 5 lat jeden z nauczycieli, zauważył w nim muzyczny dar jaki posiadał, gdy Eric zaczął grać na fortepianie w przedszkolu, bez żadnych lekcji. Od tego czasu Tadla rozwijał coraz głębiej swoje muzyczne pasje komponując pierwsze proste "utwory wiecznie żywej" muzyki klasycznej. Pod koniec lat 80. ubiegłego wieku, w czasie przemian ustrojowych w Polsce, przeprowadził się z rodziną na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. "Nowy dom" wpłynął na jego progresywną zmianę upodobań muzycznych z muzyki klasycznej na jazz. W szkole średniej, występował w lokalnym zespole jazz'owym. W między czasie poszerzał swoja wiedzę muzyczną, robiąc swoje własne wersje oryginalnych kompozycji, z czasem przechodząc na utwory charakterystyczne dla elektronicznej muzyki tanecznej. Jego pierwszym kontaktem z muzyką elektroniczną, były dzieła Jean Michel Jarre'a, który był inspiracją dla jego wielu przyszłych utworów. Serce jakie wkładał Eric zarówno podczas produkcji utworów, jak podczas swoich występów, zostało zauważone przez DJ'a Boyer'a. Randy Boyer był tak samo zafascynowany muzyką jak Polak, co wkrótce zaowocowało stworzeniem wspólnego projektu pod nazwą 'EnMass'.
Tadla zaczął koncentrować się na produkcji utworów z gatunku trance / progressive trance. Kilka tygodni po ich dość spontanicznej współpracy doczekali się własnego track'u : 'Not so lonely'. W kwietniu 2004 r. wytwórnia Ultra Records wydała ich remix utworu Motorcycle - "As the rush comes". Ich pierwszy singiel "CQ (Seek you)" został wydany w labelu 'A State Of Trance' (należącym do Armina van Buuren'a) oraz sprzedany w liczbie 4000 kopii. Ponadto znalazł się na kompilacji 'Dream dance 34" (Sony Music) oraz w mix'ie "Universal religion 2004" nagarnym podczas występu Armina na Ibizie. Poza Van Buuren'em utwór ich był supportowany przez takie osobistości jak Paul van Dyk, Tiesto, Gabriel & Dresden. Podobny sukcesy święciły ich kolejne utwory oraz remixy, które można było usłyszeć podczas wielu imprez i audycji radiowych na całym świecie. Do najsłynniejszych należą m.in. EnMass -"Avalon", Darude - "Stars (Here With Me)" (Randy Boyer & Eric Tadla Mix), EnMass -"Stemcell", Randy Boyer & Eric Tadla ft. Dan Sanfillippo - "Alive" wydanych miedzy innymi w label'ach Coldharbour (Markuz Schulz), Vandit (Paul van Dyk), Warner Brothers oraz Flashover należący do Ferry'ego Corstena. Ich ostatnie wspólne dzieło zostało wydane na dzień przed jego śmiercią - Randy Boyer & Eric Tadla - "Light Years Away". Był na dobrej drodze aby stać się wielką niezależna gwiazdą muzyki trance.

    Na łamach portalu beatport.com wypowiedział się o nim Fernando Kriete, przestawiciel Istmo Music, wytwórni która wydała ostatni jego utwór:

Każdy kto zna muzykę trance, powie że EnMass - "CQ" jest utworem, który nie zostanie zapomniany przez fanów muzyki trance i będzie ściskał za serce wielu ludzi na całym świecie.
Jest nam bardzo smutno z powodu jego utraty. Myślami jesteśmy z jego rodziną.

    Eric Tadla zmarł zostawiając żonę i niespełna rocznego syna. Redakcja "Klubowej” wraz z  miłośnikami muzyki trance z Polski i regionu, składa wyrazy głębokiego szacunku.

tłumaczenie i opracowanie: Carmello

źródło: randyboyer.com / thedjlist.com / beatportal.com

Bartosz Klepacki
pon, 04 sierpnia 2008 20:40
Data ostatniej edycji: wt, 05 sierpnia 2008 06:46:52

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę