Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

czwartek 22.07.2004

Gazeta Wyborcza - Grupa mężczyzn przez dwie godziny terroryzowała młodego grajewianina Gazeta Wyborcza - Pocztowcy wzmożyli kontrolę dłużników Kurier Poranny - Jak badanie, to tylko w Warszawie Kurier Poranny - Szklanka za 53 grosze Gazeta współczesna - Szansa na pracę Gazeta Wyborcza - Kolejne sparingi podlaskich trzecioligowców

Gazeta Wyborcza - Grupa mężczyzn przez dwie godziny terroryzowała młodego grajewianina
"Pożyczenie" samochodu, bójka z awanturą, pobicie i grabież oraz zderzenie z ciągnikiem - taki przestępczy letni wieczór spędzili pewni młodzi mieszkańcy Grajewa. Terroryzowali przy okazji innego młodego człowieka
Całe zdarzenie zaczęło się we wtorkowy wieczór w Grajewie, kiedy 19-letni mieszkaniec tego miasta przyjechał ładą swojej matki na parking znajdujący się przed jednym ze sklepów. Chłopak przywiózł ze sobą kolegów, którzy wysiedli. Nagle od stojącej nieopodal pięcioosobowej grupki mężczyzn odłączył się jeden i podszedł do auta. Pod groźbą pobicia i zniszczenia samochodu zażądał zawiezienia jego i kolegów do miejscowości Tama. Przestraszony chłopak zgodził się na to.
- Po drodze zabrakło paliwa, więc jeden z mężczyzn hojnym gestem rzucił chłopakowi 10 zł i kazał kupić benzynę - opowiada nadkom. Andrzej Baranowski z zespołu prasowego podlaskiej policji. - Po pewnym czasie jeden z "pasażerów" sam usiadł za kierownicą, a grajewianin musiał przesiąść się na jego miejsce.
więcej: Gazeta Wyborcza - Grupa mężczyzn przez dwie godziny terroryzowała młodego grajewianina

Gazeta Wyborcza - Pocztowcy wzmożyli kontrolę dłużników
Masz w domu niezarejestrowane radio lub telewizor? Możesz się spodziewać wizyty kontrolera i... sporej kary. Za nielegalny telewizor zapłacisz 462 zł - z czego ponad 90 zł trafi do rąk kontrolera
Na posiadaczy niezarejestrowanych telewizorów i radioodbiorników padł blady strach. Większość dostała już zawiadomienia o wzmożonych kontrolach, jakie Poczta Polska będzie przeprowadzać w naszych domach.
Z informacji Rejonowego Urzędu Poczty w Białymstoku wynika, że abonamentu nie płaci około 10 proc. podlasian, którzy zarejestrowali swoje odbiorniki. Ilu z nich nie pofatygowało się nawet powiadomić o nich urzędników poczty? Tego nie wie nikt. Wiadomo jednak, że nielegalnych użytkowników z roku na rok jest coraz więcej, kontrole więc - przeprowadzane zgodnie z rozporządzeniem ministra łączności od 1993 roku - w ostatnim czasie nasiliły się. Z dziesięciu do 49 osób zwiększyła się także liczba i aktywność wizytujących mieszkania urzędników. I nic w tym dziwnego, zważywszy na fakt, że za jeden niezarejestrowany i wykazany przez kontrolera telewizor albo telewizor z radiem dostaje on ponad 90 zł, za niezarejestrowane radio - 30 zł.
więcej: Gazeta Wyborcza - Pocztowcy wzmożyli kontrolę dłużników

Kurier Poranny - Jak badanie, to tylko w Warszawie
W całym naszym województwie nie ma sprawnego rezonansu magnetycznego. Jedyny, który jest w PSK ciągle się psuje. Kiedy jest nieczynny, pacjenci muszą jeździć do Warszawy. Sytuacja poprawi się we wrześniu - wtedy nowy aparat zacznie pracować w Łomży.
Osiem lat - to wiek jedynego w województwie rezonansu magnetycznego, który znajduje się w Zakładzie Radiologii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Na badania trafiają tu pacjenci z całego województwa. W ubiegłym roku było ich ponad trzy tysiące. W tym - już 1,7 tysiąca.
Ciągłe awarie
Problem w tym, że rezonans w PSK coraz częściej się psuje. Ostatnio stanął na początku lipca.
- Uruchomiliśmy go w tym tygodniu, ale obawiam się, że na krótko. Specjaliści mówią, że nie obejdzie się bez wymiany części, a za to trzeba zapłacić 93 tysiące złotych - przyznaje Marek Karp, zastępca dyrektora SPSK. Dodaje, że 1 lipca wygasła mu umowa z NFZ na wykonywanie badań na rezonansie. Szpital na razie nie będzie jej przedłużał. (...)
Już we wrześniu nowoczesny rezonans magnetyczny zacznie pracować w szpitalu wojewódzkim w Łomży.
- Nie kupiliśmy aparatu. Po prostu, na kilka lat wydzierżawiliśmy pomieszczenia firmie, która posiada aparat do rezonansu magnetycznego. Z tego co wiem, wystąpiła już ona o kontrakt do Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeśli go dostanie, z tego aparatu będą mogły korzystać i inne szpitale z województwa - mówi Marian Jaszewski, szef szpitala w Łomży.
więcej:
Kurier Poranny - Jak badanie, to tylko w Warszawie


Kurier Poranny - Szklanka za 53 grosze
Aż 40 tysięcy dzieci Podlasia od września będzie dostawać w szkole mleko. Zapłaci za to Unię Europejską. Dołożyć się będą musili też rodzinie.
Program „Szklanka mleka" jest adresowany do przedszkolaków i uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół średnich. Na czym to polega? UE dopłaca około 23 euro do każdych 100 kg mleka lub jego przetworów. Jedno dziecko codziennie może wypić 0,25 mleka lub jogurtu. Zapłaci za nie tylko 53 grosze.
Rewelacyjna frekwencja
Do programu już zgłosiło się aż 200 szkół z naszego województwa. To najlepszy wynik w kraju.
– Sam jestem zaskoczony tak dużą frekwencją. Ale muszę przyznać, że bardzo staraliśmy się namówić jak największą liczbę placówek oświatowych do wzięcia udziału w tej akcji – cieszy się Zbigniew Zalewski, dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Białymstoku. – Na początku czerwca rozesłaliśmy do nich informacje o programie. Przeprowadziliśmy też 17 szkoleń, m.in. w Grajewie, Augustowie, Mrągowie, Kolnie, Suwałkach, Białymstoku i Wysokiem Mazowieckiem.
Zalewskiemu marzy się, żeby do końca 2004 roku unijne mleko piło 70 tysięcy podlaskich dzieci. – Myślę, że to się uda. W tej chwili to dla nas zadanie numer jeden – mówi.
więcej: Kurier Poranny - Szklanka za 53 grosze

Gazeta współczesna - Szansa na pracę
Około 100 osób zatrudnionych będzie od września w nowo utworzonym centrum obsługi telefonicznej Call Center spółki telekomunikacyjnej Szeptel w Szepietowie. - Jest to największa liczba nowych miejsc pracy na terenie powiatu od czasu wybudowania zakładów mięsnych w Czyżewie - mówi Maria Modrzejewska, kierownik Powiatowego Urzędu Pracy w Wysokiem Mazowieckiem.
- Centrum zajmować się będzie realizacją takich zleceń naszych klientów, jak infolinie, sprzedaż przez telefon usług i produktów, windykacja należności, badania ankietowe, akcje telemarketingowe itp. Podobne centrum działa już w siedzibie spółki w Warszawie. Rynek rozwija się, mamy coraz więcej zleceń. Planując rozbudowę centrum, pomyśleliśmy o Szepietowie i tutejszym rynku pracy, gdzie panuje duże bezrobocie - powiedział Tomasz Karolak, kierownik Call Centre.
więcej: Gazeta współczesna - Szansa na pracę

Gazeta Wyborcza - Kolejne sparingi podlaskich trzecioligowców
Trzecioligowcy rozegrali wczoraj kolejne sparingi. Sensacyjne zwycięstwo nad drugoligowym Świtem odniosła Warmia, ŁKS Łomża zremisował 0:0 z OKP Warmia i Mazury, a Mlekovita 1:0 pokonała czwartoligowego Hetmana
W Łomży spotkali się dwaj beniaminkowie trzeciej ligi. Miejscowy ŁKS bezbramkowo zremisował z Warmią i Mazurami. - Mecz zgromadził 250 kibiców, oba zespoły nieźle się zaprezentowały - opowiada Tadeusz Gaszyński, trener ŁKS-u.
Sparing był okazją do przetestowania dwóch nowych piłkarzy. Jednym z nich był Iwan Sridnienko.
- To białoruski pomocnik, który w swoim kraju występował w klubie pierwszej ligi - tłumaczy Tadeusz Gaszyński, trener ŁKS-u. - Spisał się pozytywnie w środku pomocy, sporo widział na boisku. Całą drugą połowę w naszych barwach rozegrał Piotr Chwesiuk, który ostatnie miesiące spędził w Grecji, a wcześniej występował w drugoligowym GKS-ie Bełchatów. Obaj zawodnicy zostaną do sobotniego spotkania z Gwardią Warszawa.
więcej:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę