środa, 23 października 2019 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie wwww.powiatlomzynski.pl

Opowieści z Narwi połączą trzy województwa

Ponad 30 przedsiębiorców, przedstawicieli jednostek administracyjnych a także lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych z województw mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego podpisało się pod dokumentem powołującym do życia Partnerstwo „Dorzecza Narwi”. Projekt ma na celu promocję regionu oraz budowę spójnego systemu informacji turystycznej.

Mariusz Staniurski Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska
Mariusz Staniurski Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska
uczestnicy konferencji: Jeden konkretny krok – Partnerstwo „Dorzecza Narwi”
uczestnicy konferencji: Jeden konkretny krok – Partnerstwo „Dorzecza Narwi”
Do powołania Partnerstwa doszło podczas konferencji w Hotelu Zbyszko w Nowogrodzie. Spotkało się tu około 80 osób bezpośrednio zaangażowanych w rozwój turystyki w  regionie
- Rzeka Narew to silny wyróżnik, który pozwoli zaistnieć na turystycznej mapie Europy – mówi autor koncepcji partnerstwa Mariusz Staniurski Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska. - Tym bardziej, że produkt oparty na rzece Narew, choć zupełnie pominięty w „Programie Tworzenia i Rozwoju Produktów Turystycznych Województwa podlaskiego” opracowanym przez Podlaską ROT, istnieje i funkcjonuje już od lat w formie wielu oddzielnych atrakcji, które teraz bardzo łatwo jest połączyć w jedną spójną całość za pomocą chwytliwej i bardzo pojemnej nazwy: „Opowieści z...”, przypominającej „Opowieści z Narni” – bajkowej krainy, tak ukochanej przez dzieci – przekonywał zebranych Staniurski.

Produkt turystyczny „Opowieści z Narwi” (wraz z podproduktami „Opowieści z Biebrzy”, „Opowieści z Pisy”, „Opowieści…” itd.) wypracowała Grupa Partnerska „Łomżyńskie Opowieści z Narwi” w ramach projektu Turystyka Wspólna Sprawa w ubiegłym roku. Duże znaczenie w koncepcji przypisuje się LOT-om, jako kreatorom i inspiratorom oraz koordynatorom rozbudowy lokalnych produktów turystycznych.

Koncepcja Partnerstwa nie wymaga tworzenia specjalnej struktury, ponieważ takowe już istnieją w postaci Lokalnych Organizacji Turystycznych, które na swoim terenie działania pracują także nad produktem opartym na rzece. Całościowo jednak, z racji na transregionalność, partnerstwo wykracza poza samodzielne ich działania - stąd potrzeba zawarcia dodatkowego porozumienia.
Jednym z pomysłów na wspólną promocję jest koncepcja wspólnej obszarowej mapy zawierającej z jednej strony poglądowe atrakcje całego „Dorzecza Narwi” – z drugiej – szczegółowo obszar jednego z dorzeczy ten, na którym turysta się znajduje. Mapy będą dystrybuowane w sieci informacji turystycznej wraz z mapą sąsiednich kwadratów.
Porozumienie podpisało 32 partnerów.
- Skoro jest taka wola tylu społeczności i środowisk - powinniśmy bardziej sprawę nagłośnić i zainteresować nią nasze Urzędy Marszałkowskie – proponował dr Jarosław Klimczak – Prezes W-MROT, który zaprosił na kolejne spotkanie grupy do Szczytna. Ma ono odbyć się jeszcze w marcu.
191007110809.png

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę