Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

On to kierowca, ale za kierownicami samochodów coraz częściej zasiadają panie...

W ubiegłym roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży do egzaminów na prawo jazdy panie podchodziły znacznie częściej niż panowie. W przypadku egzaminów na kategorię B uprawniającą do jazdy samochodami osobowymi egzaminów pań było o około 4 tysiące więcej niż egzaminów panów.

Mirosław Oliferuk dyrektor WORD w Łomży podkreśla, że co prawda panie nieco słabiej wypadają w części praktycznej egzaminu to jednak na głowę biją mężczyzn w części teoretycznej. Za pierwszym podejściem zdaje go aż 82% pań czyli o 10% więcej niż mężczyzn.  
Okazuje się także, że panie coraz częściej uzyskują prawo jazdy upoważniające ich do kierowania także większymi samochodami. W ubiegłym roku 22 kobiety zrobiły tu prawo jazdy na autobus, 18 na tzw. tiry, a 22 na inne samochody ciężarowe.
Ciekawostką może być informacja o tym, że w ubiegłym roku w łomżyńskim WORD-zie 47 kobiet – przede wszystkim młodych - zdawało egzamin na prawo jazdy kategorii A czyli uprawniające do kierowania motorami.

Dodajmy, że w WORD-zie w Łomży w ubiegłym roku codziennie do egzaminów podchodziło od 200 do 250 osób. Średnia zdawalność wyniosła 42%. 
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę