Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.lomza.pl

Bocianów w Łomży moc - Fascynujące!

Szanowni ornitolodzy i szerzej pasjonaci fauny i flory przyjeżdźajcie do Łomży. W ramach VI Światowego liczenia bociana białego, bocianolodzy i miłośnicy tego ptaka w Urzędzie Miejskim w Łomży, doliczyli się na terenie Naszego Miasta 7 par boćków z młodymi, tj. 14 sztuk starych i 13 młodych, razem na terenie miasta gniazduje 27 sztuk bocianów (przyrost dwukrotny w stosunku do poprzedniego liczenia).


Bocianie gniazda są posadowione i zasiedlone na 3 budynkach publicznych (we wszystkich przypadkach jest to komin) oraz na 4 prywatnych. Przygotowana platforma na Klasztorze Ojców Kapucynów nie została dotychczas jeszcze zasiedlona, a szkoda, bo miała by ptasia rodzina cicho i spokojnie w trakcie wychowywania potomstwa.
Zdecydowanie ilościowo wyróżnia się rodzina z ulicy Zdrojowej, bo doczekała się jako jedyna w naszym mieście potrójnego potomstwa - gratulacje! Widać szczęśliwe miejsce z pięknym widokiem na rzekę!

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę