Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Składzik, a może skład pocisków pod słupem energetycznym

Trzy, sześć a może jednak siedemnaście – sprzeczne dane napływają o liczbie znalezionych w Ratowie Piotrowie pocisków. Pewne jest tylko to, że one są. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży twierdzi, że w zgłoszeniu ma tylko 3 wykopane przez pracowników rejonu energetycznego pociski. Zastępca dyrektora Rejonu Energetycznego Łomża twierdzi, że pocisków wykopano aż 17, a Wójt gmin Śniadowo Lech Szabłowski podaje jeszcze inną ich liczbę – 6. Wójt wczoraj o znalezisku powiadomił saperów z Orzysza, a ci obiecali, że dziś pociski zabiorą.

Nietypowego wykopaliska dokonali pracownicy łomżyńskiego rejonu energetycznego wymieniając słup energetyczny we wsi Ratowo Piotrowo. Kopiąca dół pod nowy słup koparka – mniej więcej w odległości około jednego metra od starego słupa - wykopała z ziemi pociski moździerzowe. Energetycy twierdzą, że że jest ich tam bardzo dużo - doliczyli się 17 sztuk, a być może w ziemi jest tego jeszcze więcej.
Wójt Gminy Śniadowo, na terenie której wykopano pociski, twierdzi, że niewybuch i niewypały z okresy II wojny światowej co jakiś czas pod Śniadowem się wykopuje, ale za zwyczaj są to pojedyncze sztuki.

Wybuchowe znalezisko póki co jest zabezpieczone zgodnie z normami - biało-czerwoną taśmą i tak czeka na saperów, którzy maja pociski zabrać.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę