Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Galeria „Narew” wyprzedza „Venedę”

Główne zdjęcie
Głosowaniu radnych z uwagą przyglądali się obaj biznesmeni z Bawełny - Jerzy Wierzbowski i Artur Zawadzki

Nieoczekiwanie podczas dzisiejszej sesji może rozstrzygnąć się gdzie będzie miał szansę powstać pierwszy w mieście hipermarket. Radni Łomży zmienili program sesji wprowadzając do niego punkt dotyczący przyjęcia „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego...” terenów na Bawełnie. Dokument ten dopuszcza możliwość wybudowania tu hipermarketu. Jednocześnie radni po raz kolejny zdecydowali, że o takim samym dokumencie dla terenów na których centrum handlowe z hipermarketem chce wybudować Echo Investemt, będą debatować później...

Jeden wniosek o wprowadzenie puntu dotyczącego „obu hipermarketów” (na Bawełnie i przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej) zgłosił prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Drugi wniosek o wprowadzenie do porządku obrad punktu dotyczącego tylko Bawełny złożyła natomiast Komisja Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego.
Radni głosowali osobno - najpierw sprawę wprowadzenia „Studium...” Bawełny – i tu jednomyślnie wszyscy byli za. Chwilę później, gdy pod głosowanie poddawany był wniosek dotyczący wprowadzenia „Studium” dla terenów przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej jednomyślność się skończyła. Co prawda tylko jeden radny był przeciw, ale wobec tego, że za głosowało tylko 7 radnych, a reszta wstrzymała się od głosu, wniosek przepadł.

Kilka godzin później, radni jednomyślnie przegłosowali uchwałę w sprawie zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łomża obejmującą teren pomiędzy ulicami Wojska Polskiego, Poznańską i ulicą projektowaną stanowiącą przedłużenie ulicy Meblowej (czyli teren tzw. Bawełna).

To jednak nie był koniec sprawy hipermarketów. Do dyskusji na ten temat powrócili na końcu sesji "w sprawach różnych". Wówczas to radni nawzajem zarzucali innym radnym uleganie różnym grupom interesów, a nawet korupcję(!).

Tym samym po dzisiejszej sesji w wyścigu do hipermarketu prowadzenie „administracyjnie” uzyskali biznesmeni Jerzy Wierzbowski i Artur Zawadzki, w tyle pozostawiając kielecką firmę Echo Investmet, której starania, o możliwość wybudowania w Łomży hipermarketu sięgają już niemal 10 lat.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę