Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Zwolnienia „mniej złe”?

Z pracy w Browarze odejdzie mniej osób niż chciał zwolnić zarząd firmy. Zamiast 25 będzie to 21 osób (w tym także dwie osoby z zarządu). W środę wieczorem zarząd firmy i związkowcy podpisali porozumienie w sprawie zwolnień z Browaru Łomża. Przewiduje ono także częściową zmianę listy osób zwalnianych.


Na tej nowej liście - zgodnie z zapewnieniami związkowców - ma już nie być jedynych żywicieli rodziny, i tych którym niewiele lat pozostało do przejścia na emeryturę. Ich miejsce mają zająć osoby, które za kilka miesięcy będą mogły uzyskać uprawnienia do świadczeń przedemerytalnych.
- Większe zło zamieniliśmy na mniejsze – komentuje to porozumienie Henryk Piekarski szef łomżyńskiego oddziału NSZZ „Solidarność”, który przewodniczy stronie związkowej w rozmowach z zarządem Browaru Łomża.
Kolejnym ustaleniem, które znalazło się w porozumieniu ma być także zwiększenie o jeden miesiąc wysokości „odprawy” dla tych którzy „za szybko” podpisali przedstawiane im przed tygodniem umowy o rozwiązaniu umów za porozumieniem stron.
- Pierwotnie Browar oferował im „odprawę” w wysokości „3 + 3” miesięcznych wynagrodzeń, a teraz ma być to „3 + 4” - mówi Piekarski.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę