Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Warsztaty dla aktywnych kobiet w Zambrowie

Kobietom trudniej znaleźć pracę, a jeśli już im się uda - zazwyczaj zarabiają gorzej niż mężczyźni. Tak być nie musi. Uczestniczki warsztatów dla aktywnych kobiet w Zambrowie mogły się przekonać, że najłatwiej zawodowe spełnienie znaleźć we własnej firmie.

Więcej niż połowa bezrobotnych w Zambrowie to kobiety. Jest im trudniej na rynku pracy, bo nie są tak dyspozycyjne jak mężczyźni.

Bożena Choińska nie czekała na niczyją pomoc. Zrezygnowała ze słabo płatnej pracy pielęgniarki w lokalnym szpitalu i założyła gabinet odnowy biologicznej. Nie było łatwo, ale nie żałuje. Jak mówi - Tego się nie da po prostu porównać. Przede wszystkim jeżeli chodzi o zarobki to mam zdecydowanie wyższe. Jeżeli chodzi o ilość godzin, którą mam przepracować, pracuję według swoich możliwości.

Aktywnej postawy uczyli zambrowianki trenerzy, którzy wraz z Ministerstwem Pracy nakłaniają kobiety z małych miejscowości do zakładania własnych firm. Jak powiedziała Agnieszka Orlińska, trenerka - Jest i księgowa i prawnik, i specjalista od funduszy europejskich, który pomoże zdobyć pierwsze pieniądze na działalność.

Szkolenia są krótkie, ale intensywne. Potrzebne, bo ich uczestniczki mają bardzo konkretne oczekiwania.

Program aktywizacji kobiet finansowany jest z funduszy Unii Europejskiej.

źródło: Obiektyw

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę