Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Coraz więcej dyskontów w Łomży

Łomżyńscy handlowcy latami protestowali przeciw budowie hipermarketów. Bali się, że wielkie sklepy zniszczą drobny handel. W tym czasie w mieście powstało pięć sieciowych dyskontów i budują się kolejne. To one odbierają klientów osiedlowym sklepikom.

W dyskontach jest bardzo tanio. Na takie ceny nie mogą liczyć osiedlowe sklepiki - zamawiają dużo mniej towaru. A klient potrafi liczyć. Jak mówi Alina Sarnecka, ekspedientka - Pytają ile kosztuje, a to w tamtym sklepie drożej, a bo w tamtym taniej. Także porównują ceny w większych sklepach, w mniejszych sklepikach.

W Łomży jest pięć dyskontów, powstają jeszcze trzy. Większość - na osiedlach mieszkaniowych. Takie sklepy można stawiać praktycznie wszędzie. Jak powiedział Maciej Zajkowski, prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej - Na tę lokalizację dyskontów nikt nie ma wpływu. Prawo nie jest restrykcyjne, a one stanowią bezpośrednie zagrożenie dla tych małych sklepów osiedlowych.

Zdaniem niektórych, paradoksalnie, małe sklepy ocali tylko wielkie centrum handlowe. Jak uważa Marcin Sroczyński, wiceprezydent Łomży - Jak najszybciej powinno dojść do budowy dużego sklepu, żeby zatrzymać ekspansję małych sklepów dyskontowych.

Na budowę wielkiego sklepu konieczna jest zgoda radnych. Jeden z inwestorów czeka już na nią dziesięć lat. Decyzję dopuszczającą budowę w Łomży takich sklepów radni mieli podjąć w grudniu, ale część radnych zażądała opracowywanie studium komunikacyjnego miasta. Bo duży handel to także duży ruch. Jak mówi Wiesław Grzymała, przewodniczący Rady Miejskiej - Ja na dzień dzisiejszy nie wiem, czy przed opracowaniem tego studium komunikacyjnego dalej można procedować na temat hipermarketów.

Radni mogą ukończyć dokumentację w pół roku albo znów odkładać decyzję przez lata.

Dyskusja o budowie hipermarketów toczy się pod hasłem obrony lokalnego handlu. Wydaje się jednak, że jej przedłużanie wyrządza małym sklepom więcej szkody, niż otwarcie miasta na wielki handel.

źródło: Obiektyw

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę