Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Duńczycy zwalniają z „Łomży”

Główne zdjęcie
protestujący pracownicy przed siedzibą spółki

Andrzej Rutkowski nie kieruje już pracami Browaru Łomża. Wczoraj został odwołany z zajmowanego od wiosny stanowiska wiceprezesa zarządu Browaru Łomża. Wcześniej – przed przejęciem firmy przed Duńczyków - Rutkowski przez ponad trzy lata był prezesem Browaru. Jak się okazuje Rutkowski nie jest jedynym, który odchodzi z duńskiej „Łomży”. Wczoraj wieczorem i dziś wypowiedzenia z pracy w Browarze Łomża ma otrzymać łącznie dwadzieścia pięć osób.

pracownik zwija flagi po pikiecie
pracownik zwija flagi po pikiecie
transparent na ogrodzeniu zakładu
transparent na ogrodzeniu zakładu

Maciej Rybicki dyrektor generalny  Royal Unibrew Polska zwolnienia w Łomzy tłumaczy sezonowością produkcji piwa i koniecznością zwiększenia wydajności.
Przedstawiciele działających w firmie związków zawodowych twierdzą zaś, że nie byli wcześniej informowali o zamiarze zwolnień. Dopiero wczoraj wieczorem, gdy pierwsi pracownicy otrzymywali wypowiedzenia, zaproszono ich na spotkanie podczas którego poinformowano o zwolnieniach, ale nie ujawniono kogo one będą dotyczyły.

Umowa o sprzedaży przez Pepepes Browaru Łomża duńskiej firmie Royal Unibrew  został podpisana w lutym br., ale faktycznie Duńczycy kontrolę nad nim przejęli dopiero w maju.
Duńczycy za Browar Łomża zapłacili 126 mln zł. Umowa sprzedaży nie zawierała gwarancji zatrudnienia dla pracujących tu ludzi.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę