Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Kołakowski wśród parlamentarnych milionerów

Główne zdjęcie
Lech Antoni Kołakowski

Ponad osiemdziesięciu milionerów zasiada w Sejmie obecnej kadencji. Tak wynika z analizy poselskich oświadczeń majątkowych, którą przeprowadził Money.pl. Wśród poselskich milionerów jest także łomżyński poseł Lech Kołakowski.


Najwięcej - aż 41 - posłów legitymujących się majątkiem powyżej miliona złotych jest w klubie parlamentarnym Platformy Obywatelskiej, zaś w Prawie i Sprawiedliwości takich parlamentarzystów jest 23. Niewielu mniej wywodzi się z Lewicy i Demokratów. Choć LiD ma jedynie 53 przedstawicieli na Wiejskiej, aż 16 z nich może się pochwalić ponad milionowym majątkiem. To najwięcej w stosunku do liczby posłów. Listę milionerów uzupełniają dwaj ludowcy.
Majątki posłów zostały oszacowane na podstawie danych dostępnych jedynie w deklaracjach majątkowych.

Majątek posła Lecha Antoniego Kołakowskiego (PiS) wart jest ponad półtora milion złotych. To przede wszystkim nieruchomości.  Ich wartość sam poseł oszacował na ponad milion złotych. Kołakowski odłożył na koncie 38 tys zł w gotówce, a w akcjach ma jakiś ćwierć miliona złotych.
Co prawda ma także kredyty i to na łączną kwotę rzędu 330 tys zł, ale z ich spłatą nie powinien mieć żadnych problemów. W tym roku z racji uposażenie poselskiego i diety poselskiej uzyskał 140 tys zł dochodu, a do tego doliczyć trzeba ponad 60 tys zł jako dochód z tytułu najmu lokali.

Poselski majątek choć znaczny to nie stawia Kołakowskiego w czołówce bogaczy w Sejmie. Najbogatszymi są posłowie Platformy Obywatelskiej. Pierwsze trzy miejsca na podium zajęli  Mirosław Koźlakiewicz (PO) ma 18 mln 122 tys. zł, Roman Kosecki (PO) - 8 mln 580 tys. zł, i  Janusz Palikot (PO) - 8 mln 532 tys. zł.

Dodać wywpada, że na ósmym miejscu listy poselskich bogaczy jest "podlaski" poseł Jan Kamiński z PSL.  Jego majątek money.pl obliczył na 3 mln 500 tys. zł.  Główny składnik majątku najbardziej majętnego posła ludowców to 44 hektarowe gospodarstwo rolne o wartości około 2 milionów złotych, które w 2006 roku przyniosło prawie 200 tysięcy złotych dochodu. Ponadto Jan Kamiński posiada dom wyceniany na prawie 1,5 miliona złotych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę