Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Jeśli nie kochasz muzyki, to nie będziesz deejay’em.

O muzycznych wzlotach i upadkach, i obecnej sytuacji na rynku muzycznym... opowiada Quest Grand.

Skonczył się już twój kolejny tour, czy jestes z niego zadowlony bardziej niz z poprzedniego, pomimo że jesteś teraz o rok starszy  ?

Quest Grand (QG):
Każdy tour był udany  Pamiętam pierwszą imprezę urodzinową z przed 4 lat, wtedy chyba najlepiej się bawiłem na własnych urodzinach. Gościnnie wystąpiła Diana D’Rouze i Maja. Dsiejsze imprezy są bardziej jeśli mogę tak powiedzieć złożone: zagraniczni DJe, więcej spraw na głowie... Jednak wypad po Lady Waks jest jak na razie największą przygodą jaka mi się trafiła. Zjechaliśmy całą Polskę, a nawet do Niemiec na chwilę skoczyliśmy. Wszystko działo się w sposób szalony, bo będąc na granicy nie byłem do końca pewien czy Aleksandra bez wizy wjedzie do Polski

C: Jak to sie stalo że zacząłeś przygrywać za pomoca vinyli? Czy bylo trudno nauczyć sie obsługi całego sprztęu? Czy miałeś jakiegoś idola, na którym się wzorowałeś?

QG: Jeśli chodzi o idoli to nie miałem, ale pamiętam kiedy w Polsce był Carl Cox w Katowickim Spodku - przez cały jego set wsłuchiwałem się w to co on robił. Podobał mi się jego styl. Natomiast jeśli chodzi o vinyle, to od nich zaczynalem, dopiero teraz „uczę się” grać z CD’ków.

C: Masz może jakies rady dla mlodych poczatkujących DJów??


QG: Rady  , raczej stwierdzenie: jeśli nie kochasz muzyki, to nie będziesz deejay’em.


C: W swoich produkcjach/setach prezentujesz głównie electro house. Czy nie próbowałeś tworzyć muzyki w innym gatunku muzyki elektronicznej, jak np. trance ?  Czy moze nawet masz swoich ulubionych wykonawców reprezenutjacych inny rodzaj muzyki, których utwory słuchasz w wolnych chwilach?


QG: Czasami mam wrażenie, że prezentowane przeze mnie style muzyczne wychodzą daleko do przodu, przynajmniej dla ludzi w Polsce.
Inny styl? Cały czas zmieniam klimaty. Pamiętam czasy breaków, ale to było 3 lata temu. Trance jest teraz modny u nas w kraju, ale zawsze podstawą będzie dla mnie house. W wolnych chwilach, moze sie to wydac dziwne, ale słucham różnych rzeczy - nawet disco-polo. Oczywiscie nie dlatego że lubię, ale dlatego że próbuję zrozumieć jaki jest fenomen w tych prymitywnych dźwiękach 


C: Masz za soba wiele wystepów przede wszystkim w wielu polskich klubach. Czy publika z naszego makroregionu północno-wschodniego różni sie bardziej od innych jeśli chodzi o gusty muzyczne?


QG: W każdym miejscu polski trzeba grać inaczej. Jak chcę zagrać tzw. ‘sieczkę’ to mogę sobie na to pozwolić na południu Polski. Jeśli chodzi o nasz region to bez znanych numerów w secie ciężko jest utrzymać ludzi na parkecie.


C: Do jakiego klubu w Polsce najchetniej wracasz ?


QG: Do takiego gdzie ludzie czują muzykę 


C: Grałeś na polskiej edycji Mayday 2005, powiedz czy twoim zdaniem jest możliwe aby w przyszłości udało sie kiedyś zorganizować tego typu wielki festiwal w naszym regionie gdzies pośród nieskażonej przyrody, dziewiczych jezior, rzek i lasów? Pod nazwą wielki festiwal mam na mysli przynajmniej 10 tys ludzi.


QG:Mówiac szczerze, event o specyfice mayday nie ma szans w naszym regionie! Bez komercyjnych gwiazdek była by to totalna klapa!


C: Jestes również prezenterem muzycznym. Słyszałem, że swój "bagaż doświadczen" nabyty w rozgłośni radiowej masz zamiar wykorzystac w swoim autorskim programie telewizyjnym ‘Reaktor‘ (premiera w każdą sobotę o 21.55, powtórki w niedzielę o 11.15 i poniedziałek o 16.20 - plan początkowy emisji programu – przyp. Red.). Jaka bedzie jego formuła?


QG: Zadaniem programu ma być przedstawienie polskiej mizernej sceny muzyki klubowej. Zadajaesz sobie pewnie teraz pytanie dlaczego uzylem slowa: miznernej  Dlatego bo w tej chwili mamy tyle imprez a nadal na nie przychodzą ludzie, którzy nie wysilą się choćby trochę aby poczytać conieco o artystach, zapoznać się z ich dorobkiem muzycznym. Wszystko odbywa sie na zasadzie ‘lansu’ jak np. „ jest dużo ludzi to i ja tam pojadę posłuchać techno” . Parodia!!


C: Czy jako redaktor miałes jakieś zabawne sytuacje podczas swojej pracy?


QG: Ostatnio do Steva Angelo powiedziałem: „Sebastian mogę prosić o krótki wywiad?” (Sebastian Ingrosso stał obok) poprostu śmiech  . Mam to nagranie audio-video i ilekroć je ogladamnie przestaje śmiać się z tego.


C: Jako redaktor masz na swoim koncie wiele wywiadów z artystami. Powiedz szczerze, czy z którym DJ najchetniej bys jeszcze przeprowadził wywiad, a z którym poprostu wywiad przypomina wręcz przesluchanie??


QG: Wiesz, w tej chwili nie mam pojęcia. Napewno chciałbym przeprowadzić wywiad z najbardziej znanym dj na świecie (wg mnie dj Bobo  )

C: Czy oprócz programu masz jeszcze jakies plany na przyszłosć, którymi mogłbys jeszcze nas zaskoczyć?


QG: Mam tyle pomysłów, że sam nie wiem za co się zabrać. Przede wszystkim zamierzam nadal robić to co robie dobrze!!! Cokolwiek to będzie – czy dj’ing, czy agencja booking’owa, czy produkcja TV, czy produkcja muzyczna.


C: Bardzo dziekuję za rozmowę. Życzę wysokiej oglądalności podczas emisji ”Reaktora” oraz sukcesów w dalszej muzycznej karierze!


QG: Dzięki za to,ze miałem szanse stanąć z drugiej strony. Nie często mi się to zdarza. Pozdrawiam wszystkich!!! 

 

wywiad przeprowadził carmello.  

Bartosz Klepacki
pon, 03 grudnia 2007 15:26
Data ostatniej edycji: pon, 03 grudnia 2007 15:32:28

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę