Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Biznesmeni uważajcie na konwojenta oszusta

Główne zdjęcie
portret pamięciowy oszusta

W nietypowy sposób złodziej okradł jedną z białostockich firm. Wczoraj po południu do kasjerki tej firmy przyszedł konwojent, aby przewieźć pieniądze z utargu do banku. Kobieta oddała mu 20 tys zł, a gdy on wyszedł z walizką pełną pieniędzy, w firmie pojawili się kolejni konwojenci – tym razem prawdziwi. Policjanci, którzy teraz chcą złapać przebierańca, ostrzegają przedsiębiorców przez możliwością powtórzenia tego sposobu oszustwa.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna w uniformie, jaki zawsze mają na sobie konwojenci przewożący odebrany utarg do banku zgłosił się po pieniądze do firmowej kasy. Miał ze sobą komplet dokumentów. Nie podejrzewająca podstępu 35-letnia kasjerka wydała mu 20 tys. zł. O tym, że to oszust przekonała się dopiero gdy po kilkunastu minutach po gotówkę przyjechali następni konwojenci.
Policjanci ostrzegają właścicieli i kasjerki kolejnych firm, że oszust może próbować powtórzyć udany skok.
- Apelujemy do wszystkich, którzy na co dzień korzystają z tego rodzaju usług o zachowanie szczególnej ostrożności i dokładne sprawdzanie autentyczności firm i tożsamości zatrudnionych w niej konwojentów – podkreśla nadkom. Jacek Dobrzyński rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. - W przypadku podejrzenia, że mamy do czynienia z oszustem informujmy policję. Prosimy wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę z portretu pamięciowego o kontakt z najbliższą jednostką policji – tel. 997 - dodaje.

Oto pamięciowy poszukiwanego oszusta. Rysopis: mężczyzna w wieku około 30 lat, wzrostu ok. 175-178 cm,, lekko-krępej budowy ciała, twarz okrągła, włosy krótkie ciemne, czoło wysokie z lekkimi zakolami, nos szeroki zdeformowany tzw. „bokserski”. Ubrany był w czarny mundur pracownika firmy ochroniarskiej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę