Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Uważaj kupując prezenty

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wzmożonych zakupów. Niestety również zwiększonej ilości zgłaszanych reklamacji. Inspekcja Handlowa prosi o rozwagę w podejmowaniu „zakupowych” decyzji, ze względu na fakt, iż nie ma przepisów prawnych zobowiązujących przedsiębiorców do przyjmowania zwrotu towarów pełnowartościowych, nawet bez oznak użytkowania i w krótkim terminie od zakupu. Zwrot taki jest wyjątkowo możliwy, ale tylko w sytuacji gdy przedsiębiorca okazując dobrą wolę wyrazi na to zgodę.

Wybierając prezenty dla przyjaciół i rodziny dokładnie zapoznajmy się z oferowanym towarem. Sprzedawca ma obowiązek udzielić nam szczegółowych wskazówek co do zasad funkcjonowania i konserwacji każdego produktu. Jeżeli na towar jest udzielana gwarancja, jej warunki również powinny być nam udostępnione na piśmie. Dopilnować należy, aby został nam wydany dowód zakupu, którego posiadanie ułatwi ewentualne przyjęcie produktu do reklamacji.
Nie wszyscy konsumenci mają świadomość, że istnieje możliwość reklamowania artykułów spożywczych, jednak reklamację taką należy złożyć niezwłocznie po stwierdzeniu niezgodności towaru z umową, a w przypadku towarów paczkowanych i towarów sprzedawanych luzem termin na zgłoszenie reklamacji wynosi 3 dni.

 * * *
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku Delegatura w Łomży
ul. Księcia Janusza I1
18-400 Łomża
tel.: 0-86-216-51-54, 0-86-216-72-55.
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę