Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

PO idzie na wieś

Główne zdjęcie
Jacek Piorunek

Platforma Obywatelska powołała swoje struktury na terenie powiatu łomżyńskiego. Pierwszym przewodniczącym powiatowej PO został Jacek Piorunek wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego. Póki co wiejskiej struktury PO tworzy 26 osób.


Powiat łomżyński jest terenem, w który Platforma Obywatelska zanotowała jeden z najsłabszych wyników w kraju. W październikowych wyborach parlamentarnych kandydatów tej partii poparło tu zaledwie 14,1% wyborców. Lepsze wyniki PO zrobiło nawet w powiatach kolneńskim i wysokomazowieckim. Działacze Platformy nie chcą aby ten wynik powtórzy się kiedykolwiek w przyszłości i już dziś zaczynają działalność we wsiach i miasteczkach wokół Łomży.
Jak podkreśla Jacek Piorunek – przewodniczący zarządu powiatowej PO - głównym celem jaki stawiają sobie działacze partii jest wystawienie w wyborach samorządowych za trzy lata kandydatów na 9 wójtów i burmistrzów we wszystkich gminach powiatu łomżyńskiego. Platforma Obywatelska ma także zgłosić własną listę kandydatów do rady powiatu i swojego kandydata do sejmiku.
Piorunek zauważa, że osiągnięty w powiecie łomżyńskim wynik PO w październikowych wyborach, nie jest zadowalający, ale jest o trzy punkty procentowe lepszy niż koalicjanta czyli PSL-u.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę