Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wrócą do przedszkola gdy się wyleczą

Blisko połowa przedszkolaków z przedszkola „Mały Artysta” w Łomży nie przychodzi na zajęcia. To przede wszystkim efekt zbiorowego zatrucia salmonellą, jakie miało miejsce tu miejsce na przełomie października i listopada. Sanepid nakazał badania wszystkich przedszkolaków i pracowników placówki, i teraz mogą przychodzić tu tylko te, które mają zaświadczenia od lekarza, że są zdrowe.

Jak podkreśla dyrektor przedszkola Izabela Klimczak nie wszystkie dzieci, które teraz do przedszkola nie przychodzą zaraziły się salmonellą.
- W tej grupie także dzieci przeziębione, są chore na anginę – podkreśla.
Doktor Artur Arszułowicz z sekcji epidemiologii w łomżyńskim sanepidzie mówi, że dotychczas otrzymano wyniki badania 160 przedszkolaków i pracowników Małego Artysty. W tej grupie są wyniki badań 52 chorych dzieci  i 2 pracowników personelu.
- Te osoby miały objawy wskazujące na salmonellozę - podkreśla.
Badania wykazały także dziewięcioro dzieci i troje pracowników placówki było nosicielami bezobjawowymi salmonelli. Teraz zarówno chorzy jak i nosiciele nie mogą przychodzić do przedszkola aż do całkowitego wyleczenia się.
- Po zakończeniu leczenia i odczekaniu 10 dni będą u nich przeprowadzone ponowne badania kału i jeśli te badania wyjdą negatywnie dopiero wtedy lekarz rodzinny będzie mógł napisać zaświadczenie, że dziecko może chodzić do przedszkola – podkreśla dr Arszułowicz.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę