Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Wykowski powrócił, autobusy wyjechały

Główne zdjęcie
pierwszy autobus wyjeżdża w trasę

Po blisko 12 godzinach zakończył się strajk okupacyjny w łomżyńskim PKS-ie. Około godziny 16.30 z bazy przy Alei Piłsudskiego w Łomży wyjechały w tras pierwsze w tym dniu autobusy kursowe. Strajk zakończył się spełnienie żądań większości pracowników. Odwołany w środę zarządca firmy wrócił na stanowisko. Poza tym wojewoda zagwarantował, że nie będzie wyciąganych żadnych konsekwencji zarówno wobec strajkującej załogi jak i całej firmy.

Jacek Karwowski jeden z członków „nieformalnego komitetu strajkowego” zdejmuje transparenty z gramy głównej PKS-u
Jacek Karwowski jeden z członków „nieformalnego komitetu strajkowego” zdejmuje transparenty z gramy głównej PKS-u
Strajk pracowników PKS-u w Łomży i fili przedsiębiorstwa w Kolnie i Grajewie rozpoczął się w czwartek o poranku. PKS stanął w obronie zarządcy firmy Adama Wykowskiego, którego dzień wcześniej odwołał wojewoda. W jego miejsce wojewoda powołał Wojciecha Zalewskiego, ale dziś rano załoga nie wpuściła go do zakładu. Na głównej bramie wjazdowej powieszono nawet napis „Wojciech Zalewski persona non grata”.
Strajku w PKS-ie nie popierali związkowcy z komisji zakładowej NSZZ „Solidarność”, których w blisko 240 osobowej załodze jest ok. 50.
Wieczorem, po godzinach negocjacji, ze specjalnymi wysłannikami wojewody osiągnięto porozumienie. Wojciech Zalewski zrezygnował z pracy w łomżyńskim PKS i „za porozumieniem stron”  rozwiązano z nim umowę o pracę. Wojewoda wycofał pismo w którym informował Aadam Wykowskiego o odwołaniu go z funkcji zarządcy. Zobowiązał się także do niewyciągania żadnych konsekwencji wobec przedsiębiorstwa i osób biorących udział w strajku. Za to przywrócony zarządca obiecał, że nie będzie wyciągał żadnych konsekwencji wobec pracowników którzy do strajku nie przystąpili, a strajkująca załoga, zobowiązała się, że w razie konieczności zrezygnuje z poborów za  dzisiejszy dzień. 

- Dziękuję za zaufanie jakim obdarzyliście moją osobę. Wiem, że zadnia jakie powierzył mi wojewoda podlaski do pełnienia funkcji zarządcy PKS-u w Łomży jest zadaniem trudnym, aczkolwiek nie niemożliwym. To, że załoga obdarza mnie takim zaufaniem... Nic innego mi nie wypada powiedzieć niż dziękuję za nie. Postaram się spełnić swoją powinność najlepiej jak potrafię dla dobra załogi, dla rozwoju przedsiębiorstwa, dla dobra pasażerów, których nasze przedsiębiorstwo obsługuje – tak wieczorem do zebranych na placu w zajezdni PKS-u pracowników firmy mówił Adam Wykowski trzymając w ręce pismo informujące go o wycofaniu przekazanego dzień wcześniej zwolnienia z funkcji zarządcy. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę