Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Wznowiono proces za odmowę badań prenatalnych

Przed Sądem Okręgowym w Łomży został wznowiony proces o odszkodowanie za odmowę badań prenatalnych. Proces prowadzony jest powództwa małżeństwa, którego dziecko urodziło się z rzadką chorobą genetyczną, a pozwani to łomżyński szpital i lekarz z tej placówki.


To powtórny proces w tej sprawie. W pierwszym sąd uznał jedynie część roszczeń małżeństwa, przyznając 60 tys. zł. Matka wielokrotnie powtarzała w trakcie pierwszego procesu, że od badań prenatalnych uzależniała swoją decyzję o tym, czy urodzić dziecko, jeśli będzie chore.
Sprawa wróciła do Łomży po zwrocie z sądów wyższych instancji. W październiku 2005 roku Sąd Najwyższy orzekł, że rodzice mają prawo do dochodzenia od szpitala w Łomży kosztów utrzymania niepełnosprawnego dziecka - których nie musieliby ponosić, gdyby szpital nie pozbawił ich praw do decyzji o legalnym przerwaniu ciąży.

Dziś metodą multimedialną - czyli bez konieczności ich przyjazdu - wysłuchani mają być biegli, lekarze ortopedzi z Łodzi. Przygotowali oni kolejną opinię specjalistyczną na potrzeby tego postępowania.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę