Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

63. rocznica mordu w Jedwabnem

W sobotę minęła 63. rocznica mordu Żydów w Jedwabnem. 10 lipca 1941 roku grupa miejscowej polskiej ludności cywilnej, z inspiracji Niemców, dokonała w Jedwabnem zabójstwa nie mniej niż 340 Żydów. Co najmniej 300 osób "płci obojga, w różnym wieku" spalono żywcem w stodole w Jedwabnem, a co najmniej 40 innych zabito wcześniej w nieustalony sposób, gdy Żydów gromadzono na rynku miasteczka – ustali Instytut pamięci narodowej, którzy prowadził śledztwo w tej sprawie.


W niedzielę w Jedwabnem odbędą się uroczystości rocznicowe, które przełożono z soboty ze względu na Szabat. Przy pomniku ku czci pomordowanych modlić się będzie delegacja z warszawskiej żydowskiej gminy wyznaniowej. Mają być tu także przedstawiciele władz samorządowych województwa podlaskiego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę