Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Nowy budżet Łomży - radni dostaną podwyżkę

Wydatki na na poziomie blisko 195 mln zł i przychody poniżej 180 mln zł - to główne dane z przyszłorocznego budżetu Łomży. Prezydent Jerzy Brzeziński przesłał radnym projekt budżetu Łomży na 2008 rok. Deficyt budżetu miasta w kwocie nieco ponad 15 mln zł ma być pokryty kredytem bankowym. Z ciekawostek w projekcie budżetu zapisano blisko 30% podwyżki na diety dla radnych.

W przyszłorocznym budżecie miasta na wydatki związane z dietami łomżyńskich radnych  zaplanowano ponad 376 tys zł. To o ponad 28% więcej niż jest zapisane w obecnym budżecie miasta. Oznacza to, że w skali miesiące utrzymanie 23 miejskich rajców będzie nas kosztowało więcej o około 8 tys zł. Teraz na ich diety miesięcznie wydajemy ponad 22 tys zł, a zgodnie z projektem przyszłorocznego budżetu będziemy wydawać około 30 tys zł miesięcznie.

Dodać wypada, że ze struktury planowanych dochodów miasta wynika, że 42,71% wpływów do budżetu stanowić będą subwencje, a blisko 16 % dotacje. Tylko cztery na każde 10 zł w budżecie to dochody własne samorządu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę