Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

poniedziałek 19.11.2007

Gazeta Współczesna - Wykoszą małych Gazeta Współczesna - Solidarni z pasterzem Gazeta Współczesna - Silniejsi niż wirus Gazeta Wyborcza - Rewolucja w sejmiku nieprędko

Gazeta Współczesna - Wykoszą małych
Dziennik powraca do głośnego przed dwoma tygodniami tematu budowy w centrum Łomży sklepu sieci Lidl. Miałoby on postać w u zbiegu ul. Sikorskiego i al. Legionów po drugiej stronie dworca autobusowego. Handlowcy i kupcy z pobliskiego targowiska miejskiego boją się, że supermarket z tanimi towarami odbierze im znaczną część klientów – pisze Współczesna.
- Pozostanie chyba tylko wyburzyć te pawilony, bo ze sprzedaży samej oranżady, jak ktoś z autobusu wyskoczy, interesu nie będzie - żali się na łamach dziennika Józef Andrzejczyk.
W artykule także opinia o inwestycji Lidla Andrzeja Grzymały ze Stowarzyszenia Łomżyńskich Handlowców, który uważa, że powstająca w Łomży sieć dyskontów spożywczych i super- marketów po prostu rozłoży prywatnych przedsiębiorców.
- Władze miasta zamiast poważnych inwestorów sprowadzają firmy handlowe - narzeka. - Nie ma tu wizji, zaangażowania. Wokół tych inwestycji jest dużo niejasności, a nawet dochodzi do przestępstw (chodzi o próbę skorumpowania byłego architekta miejskiego przez Echo Investment - przyp. red.).
- Powierzchnia handlowa w przeliczeniu na jednego mieszkańca przekroczy w Łomży czterokrotnie średnią krajową - ostrzega Grzymała.

Gazeta Współczesna - Solidarni z pasterzem
W artykule o reakcji biskupa Stanisława Stefanka i wiernych diecezji na zarzuty o rzekomej współpracy ordynariusza łomżyńskiego ze Służbą Bezpieczeństwa PRL. Współczesna wraca do piątkowej audycji na antenie radia nadzieja, w której biskup zdecydowanie zaprzeczył jakoby miał współpracować z SB. Ordynariusz potwierdził, że był przesłuchiwany przez SB i nigdy tego nie ukrywał. Gdy był wikariuszem generalnym w Towarzystwie Chrystusowców, pod koniec lat 70, zakonników często nachodzili funkcjonariusze SB.
Współczesna podkreśla, że biskup stwierdził, że zarzuty w mediach są celowym działaniem dokonywanym w ramach „czystek kościelnych”.
Nawiązując do czytanego wczoraj w kościołach diecezji listu biskupa do wiernych w tej sprawie dziennik zauważa, że w geście solidarności z biskupem, w wielu kościołach diecezjanie przyjęli list oklaskami.

Gazeta Współczesna - Silniejsi niż wirus
Grypy i przeziębień można uniknąć, trzeba działać już teraz – pisze Współczesna. Gazeta przypomina, że sezon zachorowań na grypę w Polsce to zwykle przełom lutego i marca, ale już dziś warto pomyśleć o tym jak nie dać się chorobie. Lekarze apelują, by nie lekceważyć pierwszych objawów grypy i ostrzegają przed niebezpiecznymi powikłaniami.
- Wbrew temu co powtarzają sobie ludzie, że już jest za późno na szczepienia, to właśnie teraz jest najlepszy czas, żeby to zrobić - przekonuje na łamach Współczesnej Robert Suchodolski, lekarz rodzinny z Kolna.
Choć zalety szczepień są niewątpliwe, to równie ważna jest dieta, styl życia i odpowiednie ubranie. Trzeba jeść warzywa i owoce, do potraw dodawać rozgrzewające przyprawy, w tym m.in. pieprz, cynamon, imbir, kminek, jałowiec, paprykę czy majeranek. Jak pisze Współczesna zapobiegać przeziębieniom może tez syrop z cebuli, czy czosnek, ale warto też sięgnąć po miód, czy syrop z malin. I jak zalecają lekarze koniecznie chodzić na spacery, ale odpowiednio ubranym.
Czapka, szalik, rękawiczki, kurtka i ciepłe buty to zestaw podstawowy na jesienno - zimowy spacer. Przed wyjściem warto zabezpieczyć twarz odpowiednim kremem, szczególnie zaś pamiętać o delikatnej skórze u dzieci.

Gazeta Wyborcza - Rewolucja w sejmiku nieprędko
W artykule Gazeta powraca do tematu zmiany koalicji rządzącej województwem podlaskim. Jak sie okazuje podlaski PSL na razie nie spieszy się z porzucaniem PiS.
Wiceprezes funduszu ochrony środowiska, dyrektor suwalskiego ośrodka ruchu drogowego - to stanowiska, na których protegowanych PiS zastąpili ostatnio ludzie związani z PSL. W ten sposób dominująca w sejmiku partia na gwałt wywiązuje się ze zawartych w czerwcu koalicyjnych zobowiązań wobec słabszego partnera.
Jak zauważa Gazeta PiS walczy o przetrwanie - o ludowców bowiem zabiega też podlaska Platforma, ale wszystko wskazuje na to, że jak na razie dla ludowców znacznie bardziej atrakcyjny wydaje się obecny układ.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę