Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

„Operacja Poeta” już jest

Rok później niż planowano, ale ukazała się książka pt. „Operacja Poeta. Służba bezpieczeństwa na tropach Czesława Miłosza”. To publikacja przedstawiająca pierwszą po latach „wygnania” wizytę w Polsce poety. W czerwcu 1981 roku - w kilka miesięcy po otrzymaniu przez Miłosza nagrody Nobla – Miłosz odwiedził kilka polskich miasta w tym także Łomżę. Jego śladem podążała SB...

Autorzy książki -  Bogusław Konopka i Grzegorz Majchrzak historycy Instytutu Pamięci Narodowej - z kronikarską dokładnością śledzą przebieg tej wizyty, nie zapominając jednocześnie o ważnych w tym czasie wydarzeniach politycznych, które musiały rzutować na jej charakter. Prezentują także liczne dokumenty Służby Bezpieczeństwa dotyczące wizyty Czesława Miłosza w tym także te wytworzone przez łomżyńskich „esbeków”.

Książka dostępna jest w księgarniach internetowych, a niebawem będzie także do wypożyczenia w Bibliotece Miejskiej w Łomży.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę