Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.podlaska.policja.gov.pl

Arsenał, alkohol, narkotyki i ... proszek do prania

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Policjanci z białostockiego Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się obrotem nielegalnego alkoholu. Sprawa nadzorowana jest przez Prokuraturę Okręgową w Łomży. Zatrzymanych zostało już 9 osób z m.in. z województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Wszyscy mają od 25 do 50 lat. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Od lipca 2006 roku funkcjonariusze z białostockiego zarządu C B Ś prowadzą sprawę nielegalnej rozlewni alkoholu pod Piotrkowem Trybunalskim. Na trop przestępczej działalności grupy wpadli podczas zatrzymania trzech mężczyzn w trakcie transakcji sprzedaży kilograma amfetaminy. Okazało się, że dwóch z nich należy do grupy trudniącej się oczyszczaniem skażonego spirytusu. Po zlokalizowaniu rozlewni policjanci zatrzymali w niej  kilka osób, w tym lidera grupy, mieszkańca Warszawy. Zabezpieczyli ponad 4 tys. litrów spirytusu oraz kompletną aparaturę do banderolowania i pakowania butelek. Okazało się, że przez działającą od stycznia 2005 roku rozlewnię przelało się ponad 36 tys. litrów alkoholu. Półproduktem był rozpuszczalnik spirytusowy, który po odkażeniu trafiał do pubów i dyskotek. Wstępne wyliczenia funkcjonariuszy Izby Celnej wskazują, że skarb państwa mógł stracić na akcyzach i podatku akcyzowym nie mniej niż 15 mln. zł. Jeden z zatrzymanych mężczyzn trudnił się dodatkowo innym przestępstwem. W dużych marketach kupował najtańszy proszek do prania, następnie przesypywał go do pudełek z logo markowych producentów proszków. Tak przygotowane pudełka były sprzedawane na bazarach jako towar wysokiej jakości importowany z Niemieckich sklepów. Za to przestępstwo „wytwórca” proszku do prania usłyszał dodatkowy zarzut podrabiania znaku towarowego oraz wprowadzania towaru do obrotu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.
W trakcie przeszukania wrocławskiego mieszkania jednego z członków grupy przestępczej policjanci znaleźli i zabezpieczyli karabin Mauzer, kuszę, cztery pistolety sprzed II wojny światowej, dwa granaty F-1 i RG 42, a także 222 sztuk amunicji różnego kalibru. Ich właściciel nie posiadał pozwolenia na posiadanie tego typu broni i amunicji.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę