Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Czy sowy są fotogeniczne?

Sowy jako ptaki drapieżne przystosowane do polowania nocą i o zmroku przez lata owiewane były nutką tajemniczości. Równie dobrze chroniły przed kataklizmami, były zwiastunami śmierci i ucieleśnieniem „sił nieczystych” jak i symbolem wiedzy i mądrości. Teraz, gdy coraz częściej przesądy ustępują miejsca wiedzy, można wraz z biebrzniętytmi podyskutować o tym czy sowy są fotogeniczne i dowiedzieć się jak skutecznie chronić te cenne ptaki. Właśnie sowom i ich ochronie będzie poświęcone najbliższe (sobotnie) spotkanie Wszechnicy Biebrzańskiej.

Wszechnica Biebrzańska to organizowane już od sześciu lat cykliczne spotkania informacyjne i wykłady tematyczne adresowane do miłośników Bagien Biebrzańskich oraz osób zaangażowanych w ich czynną ochronę i promocję. Uczestnicy tych warsztatów często mówią o sobie „biebrznięci” bo całymi godzinami o biebrzańskich bagnach mogą opowiadać, ale także całe dnie, a czasami i noce, spędzają na wędrówkach po rozlewiskach tej rzeki podziwiając unikatową przyrodę i wspaniałe widoki.   
Tym razem „biebrznięci” będą rozmawiać o sowach – tych znad Biebrzy, ale także z innych regionów kraju. Wśród prelegentów znajdą się Romuald Mikusek z Parku Narodowego Gór Stolowych i Łukasz Meina z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Uczestniczy Wszechnicy wraz z Arturem Taborem będą zastanawiać się nad tym czy sowy są fotogeniczne?, a na  zakończenie warsztatów wybiorą się na spacer na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego by  nasłuchiwać puchaczy.
Dodajmy, że udział we Wszechnicy Biebrzańskiej jest bezpłatny i uczestniczyć w nim może każdy.

XXIV spotkanie Wszechnicy Biebrzańskiej: "Chrońmy sowy"
10 listopada 2007, sobota, godz. 9.30
Centrum Edukacji i Zarządzania Biebrzańskiego Parku Narodowego, Osowiec-Twierdza

Program:

9.30 - 12.30 - Prawie wszystko o sowach! z przerwą na kawę lub herbatę - (charakterystyka sów, omówienie gatunków, ochrona sów, krótkie filmy) - Romuald Mikusek (Park Narodowy Gór Stolowych)
12.30 - 13.00 - Sowy parków narodowych i krajobrazowych północnego Podlasia Łukasz Meina (Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków)
13.00 - 13.30 - Przerwa obiadowa
13.30 - 14.00 - Herbowa sowa Biebrzy i jej sąsiedzi fotografie i opowieść Tomasza Kłosowskiego
14.00 - 14.30 - Czy sowy są fotogeniczne? - Artur Tabor - pokaz fotografii z komentarzem autora
14.30 - 15.00 - Konkurs o sowach - prowadzi Romuald Mikusek
15.00 - 18.00 - wyjazd i spacer na terenie BbPN - nasłuchiwanie puchaczy
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę