Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Zima jest już coraz częstsza

25 latek z Łomży, który zginął wczorajszej nocy w wypadku samochodowym to jak podają policjanci pierwsza śmiertelna ofiara opadów śniegu tej zimy. Choć formalnie jeszcze ta pora roku nie zaczęła się charakterystyczne dla niej kategorie zagrożeń na drogach już występują. Zimą na drogach jest ślisko, wcześniej zapada zmrok, pada deszcz, śnieg, grad, jest mgła. Poruszając się w takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność – radzą policjanci.

Kierowanie pojazdem w okresie jesienno - zimowym wymaga właściwej tym warunkom techniki jazdy, skoncentrowania oraz zachowania szczególnej ostrożności. Bardzo istotnym elementem jest jazda z prędkością dostosowaną do aktualnie istniejących warunków i sytuacji na drodze, zapewniającą panowanie nad pojazdem. Prędkość bezpieczna nie może być nigdy utożsamiana z prędkością dozwoloną - jednak musi się mieścić w jej granicach. Trzeba pamiętać także, że droga hamowania zimą często jest dłuższa niż latem dlatego należy zachować niezbędny do uniknięcia zderzenia odstęp od jadącego przed nami pojazdu. Najechanie na tył innego pojazdu jest jedna z najczęstszych zimowych kolizji na drodze.
Policjanci podkreślają także, że teraz jest odpowiednia pora na zmianę opon z „letnich” na „zimowe”, które mają niewątpliwie lepsze, bardziej dostosowane do tej pory roku parametry techniczne. I choć nie ma obowiązku poruszania się w okresie jesienno – zimowym na oponach „zimowych”, to warto je zmienić, inwestując w ten sposób w bezpieczeństwo swoje i swoich podróżnych – dodają.

Pamiętać trzeba także o utrzymywaniu w czystości szyb, lusterek oraz kloszy świateł naszego pojazdu, oraz o oczyszczeniu całego pojazdu ze śniegu i lodu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę