Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Odwołany „łapówkarz”

Podejrzany o przyjęcie korzyści majątkowej Andrzej Z. - były architekt miejski Łomży - nie jest już członkiem Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Po pięciu miesiącach od powołania go do tego gremium prezydent Jerzy Brzeziński zmienił skład komisji skreślając z listy jej członków Andrzeja Z. i zmarłą Wiesławę Szymańską.

Komisja jest ciałem doradczym prezydenta w sprawach związanych z planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym. Podstawowym zadaniem Komisji jest opiniowanie opracowań urbanistycznych dotyczących planowania i zagospodarowania przestrzennego, w tym projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i ich zmian, a także projektów studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

Andrzej Z. jest podejrzany o przyjęcie łapówki przy lokalizacji hipermarketu przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej w Łomży. Przed miesiącem do Sądu Okręgowego w Białymstoku wpłynął akt oskarżenia, którym onbjety jest także były urzędnik łomżyńskiego ratusza. Prokuratorzy z Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie, którzy przygotowali akt oskarżenia, ustalili że Andrzej Z.  - ówczesny architekt miejski Łomży - miał przyjąć od przedstawicieli spółki Echo Investment łącznie 14 tys. zł łapówki za przychylność i pomoc przy planowanej przez nich inwestycji. Andrzej Z. w toku śledztwa przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę