Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Tiry w nocy powstrzymane

Zakaz nocnej jazdy tirów przez Łomżę będzie obowiązywał dalej - przynajmniej na razie. Wojewoda podlaski, który pod koniec października nakazał prezydentowi wstrzymanie wszelkich prac zmierzających do wprowadzenia tego zakazu, a za niedostosowanie się groził działaniami egzekucyjnymi, przez miesiąc będzie oczekiwał na reakcję ministra transportu. Tymczasem dziś wojewoda Bohdan Paszkowski pożegnał się z urzędem, a po południu na złożyć ślubowanie senatora.

Przypomnijmy od 1 listopada obowiązuje zakaz przejazdu nocą – w godzinach od 22.00 do 6.00 – samochodów ciężarowych o masie powyżej 10 ton przez Łomżę. Zakaz ustanowił prezydent miasta mimo sprzeciwu wojewody podlaskiego, negatywnych opinia m.in. Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz policji.   
Wojewoda Bohdan Paszkowski, który jeszcze przed tygodniem nakazał prezydentowi Łomży wstrzymanie wszelkich prac w tym zakresie i groził wszczęciem działań zmierzających do przywrócenia poprzedniej organizacji ruchu, dziś oficjalnie przestaje pełnić funkcję wojewody i staje się senatorem. Nim jednak wojewoda rozstał się z urzędem wysłał do ministerstwa transportu całą dokumentację dotyczącą wprowadzania w Łomży zakazu nocnej jazdy ciężarówek. To tam ma zapaść decyzja, czy nakaz wojewody dotyczący wstrzymania prezydent Łomży powinien bezwzględnie wykonać – jak twierdzi urząd wojewódzki, czy też mógł się od niego odwołać – jak utrzymuje łomżyński ratusz. Minister na rozstrzygnięcie tej kwestii ma 30 dni.
W tym czasie zakaz obowiązuje – przyznaje  Mirosław Piontkowski rzecznik prasowy wojewody podlaskiego.
Tymczasem jak sie wydaje do nocnego zakazu ruchu przyzwyczajają się tez i kierowcy tirów.
- Pierwszej nocy obowiązywania zakazu zawróciliśmy 92 kierowców, drugiej tylko ośmiu – mówią  policjanci.

Dodajmy, że przez Łomże prowadzi najkrótsza drogą z państw nadbałtyckich do Warszawy. To właśnie jadący trasą nr 61 kierowcy tirów są głównymi adresatami zakazu.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę