Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.podlaska.policja.gov.pl

Domowy arsenał

Minę, granaty, części do zapalników i amunicję przechowywał w domu mieszkaniec jednej z wsi koło Zambrowa. W trakcie zatrzymania okazało się, że właściciel domowego arsenału miał także ponad 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wczoraj po południu policjanci z Zambrowa zostali wezwani na interwencję domową w Woli Zambrowskiej. Ze zgłoszenia wynikało, że  44-letni, nietrzeźwy mężczyzna awanturuje się z domownikami. Gdy na miejsce przyjechali policjanci jego matka pokazała im nietypowe przedmioty gromadzone przez syna w mieszkaniu. Okazało się, że są to granaty typu F1. Funkcjonariusze natychmiast wezwali policyjnych pirotechników z psem wyszkolonym do wyszukiwania materiałów wybuchowych. Po przeszukaniu całego gospodarstwa odnaleźli oni dalszą część śmiercionośnej kolekcji, którą 44-latek ukrył w szafie w mieszkaniu. Było tam: kilka słoików z zapalnikami i częściami do ich konstrukcji, parę sztuk amunicji i mina przeciwpiechotna. Cały niebezpieczny arsenał został zabezpieczony, a jego pijany właściciel trafił do policyjnej izby zatrzymań. Badanie alkomatem wykazało ponad 4 promile alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu.
Prowadzący w tej sprawie postępowanie policjanci z Zambrowa chcą wyjaśnić kiedy i w jakich okolicznościach 44-latek wszedł w posiadanie zatrzymanych przedmiotów. Za ich posiadanie bez wymaganego zezwolenia kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
cz
śr, 31 października 2007 12:11
Data ostatniej edycji: śr, 31 października 2007 12:20:37

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę