Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Radni Łomży chcą ślizgawki

Większość radnych Łomży podpisało się pod wnioskiem do prezydenta miasta o błyskawiczne – najlepiej jeszcze na ten rok – wpisanie do planu inwestycji miejskich zakupu sztucznego lodowiska. Przyjemność taka o powierzchni 800 m.kw. ma kosztować 600 tys zł. Radni konieczność tej inwestycji tłumaczą ociepleniem klimatu.

„Ocieplenie klimatu spowodowało, że od kilku lat w okresie zimowym nie funkcjonuje w Łomży żadne lodowisko” - napisali radni w uzasadnieniu wniosku o zakup sztucznego lodowiska. Swoje podpisy złożyło pod nim 13 z 23 radnych. Radni argumentują, że „utworzenie i utrzymanie lodowiska naturalnego generuje zbyt duże koszty przy niskich efektach.” „W rezultacie miasto jest pozbawione tradycyjnej zimowej formy rekreacji młodzieży i dorosłych, a także możliwości organizowania zajęć wychowania fizycznego przez szkoły.”  
Zdaniem radnych najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji jest właśnie zakup sztucznego lodowiska.   „Jego koszt wraz z osprzętem eksploatacyjnym – przy powierzchni 800 m.kw. wynosi 600 tys zł” – napisano we wniosku.
Radni wskazują także, że tego typu lodowisko jest już w Suwałkach, a źródłem finansowania jego zakupu mogą być środki stanowiące udział własny budżetu miasta do inwestycji dofinansowanych z funduszy unijnych, które i tak w tym roku nie będą realizowane.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę