Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Dwa razy droższe psy

O blisko 100% w przypadku mieszkańców bloków, i o ponad 100% w przypadku mieszkańców domków jednorodzinnych wzrosną w przyszłym roku opłaty jakie będą musieli wnieść do ratusza posiadacze psów. Radni Łomży po gwałtownej dyskusji zdecydowali się znacząco podnieść te opłaty, by – jak twierdzili – pozyskane dodatkowe środki przeznaczyć na zakup i montaż pojemników na psie odchody. Od stycznia za psa z bloku trzeba będzie zapłacić 100 zł, a za psa z domku jednorodzinnego 90 zł.

Podczas wtorkowej sesji radni zajmowali się ustalaniem przyszłorocznych podatków. Dyskusję wywołały jednak tylko opłaty za posiadanie psów. Prezydent proponował aby właściciel psa, który mieszka w bloku musiał w przyszłym roku uiścić do kasy miasta 70 zł (wobec 53 zł w tym roku), a gdy mieszka w budownictwie jednorodzinnym 60 zł (było 43 zł).
Prezydencka propozycja nie spodobała się radnym z dwóch miejskich komisji, którzy zaproponowali, aby w przypadku psów z bloków opłatę te podnieść do 100 zł. Radni proponowali tez, aby pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na zakup i montaż pojemników na psie odchody, tak aby ich właściciele mogli po swoich pupilach posprzątać.
Pomysł radnych storpedował radny Jerzy Brodziku. Dopytywał czy aby takie różnicowanie właścicieli psów, nie jest sprzeczne z Konstytucją.  Podkreślał także, że nie wierzy w to aby, dzięki temu wśród posiadaczy psów wykształcił sie nawyk sprzątania, i przestrzegał, że tak gwałtowny wzrost tego „podatku” radni mogą doprowadzić do tego, ze część mieszkańców wyrzuci swoje psy na ulice...
Radna Alicja Konopka ripostowała, że różnicowanie w „cenie” jest słuszne, bo psy z bloków są bardziej uciążliwe niż psy z domków. Nie zgodziła się z tym radna Alicja Bandzul, która przekonywała, że tak samo uciążliwe jak psy z bloków są także wałęsające się bez opieki psy z domków jednorodzinnych.  Powołując się na dane Powiatowego Lekarza Weterynarii powiedziała, że w 2006 roku na terenie Łomży odnotowano aż 104 przypadki pogryzienia ludzi przez psy. Radna złożyła tez oficjalny wniosek, aby w takim razie znacznie podnieść także opłatę dla właścicieli psów mieszkających w domkach do 90 zł.  
Wobec braku innych wniosków radni przegłosowali te poprawki ustalając ostatecznie wysokość przyszłorocznej opłaty za każdego psa z bloku na poziomie 100 zł, a z domku na poziomie 90 zł.   
cz
wt, 30 października 2007 16:21
Data ostatniej edycji: wt, 30 października 2007 18:28:37

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę