Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Powalczą o Łomżę dla Linux-a

Główne zdjęcie
Członkowie łomżyńskiej grupy miłośników Linux-a

O „wyższości” Linux-a nad Windows-em są przekonani członkowie łomżyńskiej grupy miłośników Linux-a. Teraz do otwartego systemu operacyjnego chcą przekonywać także innych mieszkańców Łomży, którzy dotychczas korzystali wyłącznie z systemów Windows. „Krzewienie” Linux-a będzie odbywało się poprzez naukę... Otwarte wykłady i ćwiczenia mają odbywać się w siedzibach szkół wyższych na terenie miasta.

Linux jest  alternatywnym wobec Windowsa systemem operacyjnym. Jest darmowy, w pełni funkcjonalny i niejednokrotnie przewyższa „konkurenta” - przekonują członkowie grupy miłośników Linux-a, która powstała w mieście przed kilkoma tygodniami.
Od dawna Linux króluje w środowiskach serwerowych, ale  - szczególnie mocno podkreślają „linuxowcy” - doskonale radzi sobie także na domowych biurkach. Furorę robi pulpit XGL - są to znacznie bardziej efektowne efekty graficzne pulpitu, od tych które są dostępne w najnowszym produkcie Windows Vista, a co ciekawe można je osiągnąć na znacznie słabszych komputerach – dodają.  
Celem grupy miłośników Linuxa jest propagowanie zarówno śród doświadczonych użytkowników jak i nowicjuszy. Seminaria mają odbywać się cyklicznie w siedzibach szkół wyższych na terenie Łomży. Zależnie od charakteru – wykłady lub ćwiczenia – będą organizowane w aulach lub w  pracowniach komputerowych. Tak jak Linux jest systemem otwartym i bezpłatnym, tak też i zajęcia będą otwarte dla wszystkich chętnych i bezpłatne.
Organizatorzy grupy jak i prowadzący seminarium od lat interesują się zagadnieniami systemów otwartych, i przekonują że poziom warsztatów będzie na najwyższym poziomie. Najbliższe spotkanie, które będzie miało charakter organizacyjny,  odbędzie się w środę (31 października)  godz 17.30 w siedzibie Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę