Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.tvp.pl

Radziłów bez wody

Od piątku sześć wsi w gminie Radziłów jest bez wody. Zawór kazał zakręcić Sanepid w Grajewie, kiedy stwierdził, że w wodzie są bakterie paciorkowca kałowego. Te bakterie są groźne dla ludzi. Wójt Radziłowa uruchomił w Urzędzie Gminy sztab kryzysowy i stara się pomagać okolicznym rolnikom.

  Słucz, Zakrzewo, Glinki, Wiązownica, Rydzewo Szlacheckie i Rydzewo Pieniążek - to wsie, które zostały odcięte od wody. Sanepid na kilka godzin przed zamknięciem zaworu powiadomił mieszkańców, zapomniał jednak o władzach gminy. Jak mówi Robert Ziemkiewicz, wójt gminy Radziłów - Robimy co możemy. W tej chwili straż dowozi wodę dla rolników, dla bydła. Na ujęciu wody Słucz postawione jest urządzenie do uzdatniania wody, żeby mieszkańcy mogli się zaopatrzyć w wodę pitną.

To jednak tylko kropla w morzu potrzeb. Wielu gospodarzy w gminie hoduje nawet po kilkadziesiąt krów. Oni potrzebują znacznie więcej wody. - Gdzieś tak trzy tysiące litrów na dobę potrzeba wody, ale niektórzy rolnicy u nas mają więcej, to trzeba więcej - mówi Zbigniew Pentowski ze wsi Glinki, gmina Radziłów.

Kiedy zawór zostanie odkręcony? - na razie nie wiadomo. Sanepid musi ponownie wodę zbadać. Na razie jednak nabrał wody w usta.

źródo: Obiektyw
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę