Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

czwartek 08.07.2004

Gazeta Współczesna - Siła i słabość Gazeta Współczesna - Rektor z nominacją Gazeta Współczesna - Włos dowodem Kurier Poranny - Drżyj przed inspektorem!

Gazeta Współczesna - Siła i słabość
Z powodu unieważnionych przetargów lub niesolidnej firmy, która przetarg wygrała, może nie dojść do skutku część tegorocznych inwestycji łomżyńskiego samorządu.
- Najbardziej bulwersujący przykład to remont i modernizacja zabytkowej części ratusza. Wyłoniony w przetargu wykonawca dokumentacji technicznej - firma z Lublina, ma już 88 dni opóźnienia. Zagroziłem, że jeśli do końca tego tygodnia nie dostarczą nam gotowej dokumentacji, miasto zerwie umowę ze wszystkimi konsekwencjami dla tej firmy - mówi Marcin Sroczyński, odpowiedzialny za inwestycje z-ca prezydenta Łomży. - Niestety, ogłoszenie ponownego przetargu oznaczałoby, że prace budowlane nie ruszą w tym roku.
Powtórzony zostanie unieważniony przetarg na budowę ulic Kraska i Strusia. Jedyny oferent złożył dokumentację przetargową z błędami. Zdaniem M. Sroczyńskiego jest jednak szansa, jeśli wykonawca wyłoniony będzie w sierpniu w drugim podejściu, na realizację obu inwestycji, wyczekiwanych przez mieszkańców zaniedbanego osiedla. Na przetarg na wykonanie ul. Zamiejskiej, w ramach programu pharowskiego, wpłynęła tylko jedna oferta. Jeśli będzie wadliwa, pod znakiem zapytania stanie termin wykonania prac.
więcej: Gazeta Współczesna - Siła i słabość

Gazeta Współczesna - Rektor z nominacją
Wczoraj prof. Kazimierz Pieńkowski odebrał nominację na pierwszego rektora nowo utworzonej Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Uroczystość odbyła się w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu w Warszawie.
Prof. Pieńkowski odebrał akt powołania na rektora na roczną kadencję z rąk ministra edukacji Mirosława Sawickiego. Obecni byli przy tym m.in. łomżyński poseł Mieczysław Czerniawski, marszałek woj. podlaskiego Janusz Krzyżewski i wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński.
więcej: Gazeta Współczesna - Rektor z nominacją

Gazeta Współczesna - Włos dowodem
Józef Ch., 57-letni rolnik ze wsi Waśki w gminie Mały Płock, został oskarżony przez Prokuraturę Okręgową w Łomży o zabójstwo żony. Akt oskarżenia prokuratura skierowała do sądu.
Tragedia rozegrała się 2 lutego br. w domu oskarżonego i jego żony. Według ustaleń śledztwa, Hanna Ch. (lat 55) przed południem odwiedziła sąsiadkę, zrobiła też zakupy w miejscowym sklepiku. W tym czasie jej mąż pił alkohol poza domem. Wieczorem w ich domu słyszano odgłosy awantury. Nieco później mężczyzna zjawił się u jednej z sąsiadek i powiedział, że jego żona leży na podłodze i się nie rusza.
więcej: Gazeta Współczesna - Włos dowodem

Kurier Poranny - Drżyj przed inspektorem!
To niewiarygodne! Inspektor skarbowy pływający pontonem i wymachujący nożem? A jednak – od 1 lipca inspektorzy, jeśli zajdzie potrzeba, mogą użyć broni i włożyć hełm kuloodporny. Byle złapać nieuczciwego podatnika. Zawsze i wszędzie.
Wczoraj zadzwonił do nas Czytelnik i stwierdził, że kontrolerzy skarbowi dostaną niebawem przydział na płetwy i gogle. Nie uwierzyłem. Zadzwoniłem więc do Urzędu Kontroli Skarbowej w Białymstoku. – To prawda. Przydział dotyczy nie tylko płetw, czy gogli, ale także kotwicy, pontonu i np. karabinka alpinistycznego. Uff.. tego jest kilkadziesiąt pozycji, dyktować wszystkie? – usłyszałem w UKS-ie.
Po co inspektorowi taki sprzęt? Gotową odpowiedź ma Ministerstwo Finansów. – Policjant skarbowy działa czasami w bardzo trudnych warunkach i po prostu musi być świetnie wyposażony – uważa Anna Sobocińska z biura prasowego ministerstwa.
więcej: Kurier Poranny - Drżyj przed inspektorem!

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę