Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Od dzisiaj niższe taksy notarialne

Od dzisiaj opłaty za akty notarialne przy transakcjach mieszkaniowych są o ponad połowę niższe. Zmniejszone w nim zostały stawki opłat za wszystkie czynności notarialne, których wartość przedmiotu przewyższa 60 tys. zł. Najwyższe możliwe wynagrodzenie za akt notarialny nie będzie mogło przekroczyć 10 tys. zł, a za taki, który dokumentuje darowiznę wśród bliskich – 7,5 tys. zł.

Oprócz tego obniżka taksy – o połowę – dotyczy aktów notarialnych sporządzanych przy nabyciu mieszkania, domu i działki budowlanej.

Notariusze zapowiadają, że na najbliższym posiedzeniu rady rozważą zaskarżenie rozporządzenia do Trybunału Konstytucyjnego. Uważają oni, że rozporządzenie jest bezprawne.

Źródło : Rzeczpospolita
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę