Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Tiry w nocy przez Łomżę nie pojadą - utrzymuje prezydent Brzeziński

Główne zdjęcie
Jerzy Brzzeziński - prezydent Łomży

Zaostrza się konflikt pomiędzy wojewodą podlaskim, a prezydentem Łomży w sprawie wprowadzenia od 1 listopada zakazu nocnego ruchu ciężarówek przez miasto. Rano wojewoda wysłał do prezydenta Łomży pismo nakazujące wstrzymanie wszelkich działań zmierzających do wprowadzenia takiego zakazu, a po południu biuro prasowe ratusza oznajmiło, że zakaż wejdzie w życie, bo nakaz wojewody „obarczony jest wadami prawnymi”.

Oto stanowisko ratusza w  tej sprawie:
Nakaz Wojewody Podlaskiego, dotyczący wstrzymania działań związanych z wdrażaniem zmian w organizacji ruchu, obejmujących wprowadzenie zakazu wjazdu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 10 ton do miasta Łomża w godzinach nocnych 22-6, obarczony jest wadami prawnymi. Nie ma charakteru decyzji administracyjnej, nie zawiera pouczenia o trybie odwoławczym. W toku postępowania Wojewoda, zdaniem Prezydenta Miasta Łomża, nie dołożył należytej staranności dla wyjaśnienia sprawy i nie zapoznał się z całością dokumentacji związanej z projektem organizacji ruchu. Dlatego też Prezydent podtrzymuje swoją decyzję o wprowadzeniu zakazu ruchu tranzytowego przez Łomżę pojazdów o masie całkowitej powyżej 10 ton w godzinach od 22 do 6. Formalnie powyższy zakaz będzie obowiązywał od 1 listopada 2007 roku.
Biuro Prasowe UM Łomża


Przypomnijmy, że prezydent Jerzy Brzeziński wprowadzenie zakazu tłumaczył stwierdzonym przekroczeniem dopuszczalnych norm hałasu, które powodują jadące nocą przez miasto ciężarówki. Wojewoda podlaski swój nakaz wstrzymania zakazu uzasadniał tym, że prezydencka zmiana organizacji ruchu wykracza daleko poza granice administracyjne Łomży. Wojewoda Bohdan Paszkowski groził też, że niedostosowanie się prezydenta do jego nakazu, pociągnie za sobą działania egzekucyjne.
210305125821.png
cz
pt, 26 października 2007 13:21
Data ostatniej edycji: pt, 26 października 2007 13:25:00

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę