Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Zakazu nocnej jazdy tirów przez Łomżę nie będzie! (?)

Wojewoda podlaski nakazał prezydentowi Łomży wstrzymanie działań związanych z wprowadzeniem w życie zakazu nocnej jazdy ciężarówek przez miasto. Przypomnijmy począwszy od 1 listopada w Łomży miał obowiązywać zakaz ruchu ciężarówek o masie powyżej 10 ton w godzinach od 22.00 do 6.00. Prezydent wprowadzenie zakazu tłumaczył stwierdzonym przekroczeniem dopuszczalnych norm hałasu, które powodują jadące nocą przez miasto ciężarówki.

Tymczasem na pięć dni przed wejściem zakazu w życie wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski nakazał wstrzymanie wszelkich prac związanych z wprowadzeniem tego ograniczenia. Rzecznik prasowy wojewody Mirosław Piontkowski mówi, że uzasadnieniu nakazu wojewoda podkreśla, że proponowana przez prezydenta Łomży zmiana organizacji ruchu wykracza daleko poza granice administracyjne Łomży. Jej wprowadzenie w życie miałoby wpływ na organizację ruchu na drogach znajdujących się w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządów dróg wojewódzkich w Białymstoku i Warszawie, a także na drogach administrowanych przez starostę łomżyńskiego i prezydenta Ostrołęki.
Wojewoda Paszkowski grozi, że jeśli prezydent Łomży nie dostosuje się do jego nakazu, zostaną podjęte działania egzekucyjne.
cz
pt, 26 października 2007 10:03
Data ostatniej edycji: pt, 26 października 2007 11:22:53

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę