Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.powiatlomzynski.pl

Najstarszy mieszkaniec powiatu

Główne zdjęcie
(od lewej) sąsiadka Janina Babowicz, Stanisław Dardziński, Sekretarz Gminy Barbara Sobczyńska Wanke, Wójt Gminy Jacek Nowakowski

102 lata ukończył porucznik Stanisław Dardziński z Nowych Kupisk gmina Łomża. Były żołnierz 33 Pułku Piechoty w Łomży jest najstarszym mieszkańcem powiatu łomżyńskiego. Dostojny Jubilat imponuje pogodą ducha, wewnętrznym spokojem i dyscypliną. Wciąż czuje się żołnierzem! Czyta bez okularów(!), słucha radia, ogląda telewizję, bo, jak mówi, zawsze jest ciekawy świata.

Stanisław Dardziński nie stosuje żadnej diety i mimo sędziwego wieku nie lubi bezczynności. Zawsze znajduje sobie zajęcie. Od wiosny do jesieni pielęgnuje kwiatowy ogródek, na podwórku kosi trawę. Zapytany o „receptę” na długowieczność, odpowiada: „Trzeba kochać życie, bo jest piękne i tylko jedno. A kiedy przychodzą kłopoty, nigdy nie wolno się poddawać”.
Jubilatlubi wspominać młodość i to, co wciąż boli: klęskę wrześniową 1939 roku, pobyt w obozie jenieckim, niewolniczą pracę u niemieckiego rolnika. Najważniejszymi wartościami są dla niego Bóg, honor i Ojczyzna, rodzina, zdrowie i umiejętność porozumienia z ludźmi.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę