Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

Tir z wyłącznikiem tachografu

Przemęczeni, jadący ciągle przez kilka, a czasami kilkanaście godzin, kierowcy tirów stanowią duże zagrożenie dla innych użytkowników dróg. W zderzeniu z takim kolosem jadący osobówkami nie mają większych szans na przeżycie. Mimo zakazów i coraz częstszych kontroli kierowcy tirów decydują się na dłuższe przejazdy. Ich wykryciu miły służyć tachografy, które muszą być zamontowane w każdej ciężarówce. Okazuje sie jednak, że i na to jest sposób. W Świdrach na „61” kontrolerzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali tira z dorobionym wyłącznikiem tachografu.

Ciężarówka należała do przewoźnika łotewskiego. Przez Łomżę wracała z Holandii na Łotwę. W wyniku oględzin kabiny pojazdu inspektor zauważył że do tachografu jest podłączony wyłącznik Choć nie stwierdzono, aby w momencie zatrzymania do kontroli wyłącznik był używany, to  jednak podczas testu przeprowadzonego przez inspektora w obecności kierowcy potwierdzono, że urządzenie działa skutecznie. Gdy pojazd poruszał się z prędkością 60 km/h, tachograf rysował na wykresówce zerową prędkość.
Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny tira, a dodatkowo za dorobiony wyłącznik jego właściciel ma zapłacić 10 tysięcy złotych kary.
cz
cz, 25 października 2007 06:50
Data ostatniej edycji: cz, 25 października 2007 07:02:54

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę