Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Nowa koalicja w podlaskim sejmiku?

PO przejmuje władzę w kraju i chce ją przejąć w podlaskim samorządzie. Wspólnie z PSL-em i LiD-em prawdopodobnie złoży wniosek o odwołanie marszałka województwa, Dariusza Piontkowskiego. Od dawna było wiadomo, że koalicja PiS-u z PSL-em była małżeństwem z rozsądku, a nie z miłości.

Platforma Obywatelska ma dość bycia opozycją w sejmiku województwa. Również z tego powodu, że zdaniem jej polityków, współpraca prezydenta Białegostoku z marszałkiem województwa nie układa się. Jak mówi Jarosław Dworzański, radny PO w sejmiku województwa - Ja myślę, że należy zrobić wszystko w zarządzie województwa podlaskiego, by odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy.

Ale do rządzenia trzeba głosów przynajmniej szesnastu radnych w trzydziestoosobowym sejmiku. Platforma ma tylko siedmiu. LiD nieoficjalnie deklaruje poparcie swoich trzech przedstawicieli. PSL ma pięciu radnych i urazę do PIS-u - swego sejmikowego koalicjanta. Jak powiedział Jan Kamiński, PSL, wicemarszałek województwa podlaskiego - Ustaliliśmy jakieś postanowienia z naszym koalicjantem i nie do końca te postanowienia zostały dotrzymane. Po części daje nam to drogę do zmiany koalicji.

- Oficjalnie nic mi nie wiadomo na temat, żeby koalicja miała się rozpaść. Ostatnia współpraca z PSL-em układała się dobrze w zarządzie i sejmiku województwa – powiedział Dariusz Piontkowski, PiS, marszałek województwa podlaskiego.

PO, LiD i PSL mają wspólnie piętnaście głosów. A to znaczy, że w nowej koalicji musiałby się znaleźć jeszcze albo ktoś z Samoobrony, albo z PiS-u. Politycy PO wspominają o radnych zatrudnionych w spółkach Skarbu Państwa, którymi wkrótce będą zarządzać. Radny Jan Chojnowski, który jest członkiem jednej z rad nadzorczych, pytany o zmianę barw partyjnych, stanowczo zaprzecza.

źródło: Obiektyw

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę