Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Szefowie „Podwodnego Jelenia” za kratami

I stało się! Na skutek niestrudzonych zabiegów prezes wraz z wiceprezesem Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków „Podwodny Jeleń”, znaleźli sie w więzieniu w Czerwonym Borze. - Za „kratki” nie trafiliśmy za zakręcanie pod wodą, zaworów od butli innym nurkom, ani za zażywanie narkozy azotowej, nie donieśli też na nas wędkarze czy inni użytkownicy jezior. Znaleźliśmy się tam z własnej nie przymuszonej woli, aby więźniom pokazać „inny świat” - mówi Michał Kempa wiceprezes „Podwodnego Jelenia”

Adam Siwek opowiada więźniom z Czerwonego Boru o podwodnych wyprawach
Adam Siwek opowiada więźniom z Czerwonego Boru o podwodnych wyprawach

Wizytę płetwonurków w zakładzie karnym zorganizował na zaproszenie Dariusza Śmiechowskiego wychowawcy ds. kulturalno – oświatowych Zakładu Karnego w Czerwonym Borze.
- Podczas prawie dwugodzinnej prelekcji więźniowie przenieśli się w podwodny świat, „zanurzyli się” oczami wyobraźni w jeziora Warmii i Mazur oraz ciepłe, przejrzyste wody Morza Czerwonego. Liczne podwodne zdjęcia i filmy autorstwa Adama Siwka, przybliżyły słuchaczom ten wspaniały klimat podwodnej toni. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy słuchaczom kompletne wyposażenie płetwonurka, opowiedzieliśmy o podstawowych zasadach obowiązujących przy uprawianiu tej dyscypliny sportu – mówi wiceprezes Kempa.

Zgromadzeni w więziennej świetlicy mieszkańcy Czerwonego Boru wykazywali duże zainteresowanie podwodnymi wyprawami. Dopytali o „limity” zdobytych głębokości, ceny sprzętu nurkowego, warunki jakie należy spełnić aby zostać płetwonurkiem. Wśród zgromadzonych znalazł się również „kolega nurek” posiadający stopień nurkowy zdobyty w latach siedemdziesiątych.

Działacze „Podwodnego Jelenia” zapowiadają, że wrócą za kraty. Jak podkreślają jednym z punktów statutowych Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków, jest popularyzowanie płetwonurkowania.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę