Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Odwrotnie niż w kraju

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne w województwie podlaskim. Po przeliczeniu głosów z ponad 40% lokali wyborczych z województwa wynika, że na PiS głosowało blisko 39% mieszkańców, podczas gdy Platformę Obywatelską poparło 32,3% z tych, którzy wczoraj udali się do lokali wyborczych. Z cząstkowych danych wynika, że na terenie powiatu łomżyńskiego zdecydowane zwycięstwo w wyborach odnieśli kandydaci PiS. Po przeliczeniu głosów z 1/4 lokali wyborczych na terenie powiatu łomżyńskiego wynika, że Prawo i Sprawiedliwość poparło 61.10% wyborców, a Platformę Obywatelską - 18.60%. Trzecie miejsce zajmuje PSL z oparciem rzędu 9%. PiS póki co wygrywa także w innych powiatach dawnego województwa łomżyńskiego. Na uwagę zasługuje fakt, że w powiatach grajewskim, kolneńskim i zambrowskim na drugim miejscu jest PSL.

Z cząstkowych danych wynika, że na terenie powiatu zambrowskiego prowadzi PiS 61,3%, przed PSL 22% i PO 8,6%. W powiecie wysokomazowieckim PiS ma 56 % poparcie, PO 21,5%, PSL 9,8%, a LiD – 8,2%. W powiecie kolneńskim prowadzi PiS 42,2 % przed PSL 34,3%, Samoobrona 9.93 %, a dopiero na czwartym miejscu jest PO z poparciem rzędu 8,75%. W powiecie grajewskim PiS ma niemal 43 % oparcia. PSL niemal 33 %, Platforma 12,7%, a czwarta jest Samoobrona 5,1%.

Po przeliczeniu  poparcia wyborczego na mandaty poselskie wychodzi, że spośród 15 mandatów poselskich w województwie podlaskim PiS miałoby siedmiu posłów, PO - pięciu, LiD – trzech, a PSL – jednego.

Senat
Po przeliczeniu głosów z blisko połowy lokali wyborczych w wyborach do Senatu na terenie województwa podlaskiego prowadzi Włodzimierz Cimoszewicz którego poprało już ponad 100 tys wyborców. Drugi jest Jan Dobrzyński z PiS z poparciem rzędu 72 tysięcy osób, a trzecia prof. Halina Święczkowska z PO na która oddano dotychczas 71 tysięcy głosów.

cz
pon, 22 października 2007 06:29
Data ostatniej edycji: pon, 22 października 2007 08:33:44

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę