Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

wtorek 06.07.2004

Kurier Poranny - Jan Kamiński: Nie będę figurantem Gazeta Wyborcza - Wzrasta liczba wydawanych formularzy E-111

Kurier Poranny - Jan Kamiński: Nie będę figurantem
Lewicowa koalicja znowu może stracić większość w Sejmiku wojewódzkim. Dlaczego? Wicemarszałek Jan Kamiński chce wrócić do pełnej władzy. - Nie ma takiej możliwości - odpowiada marszałek Janusz Krzyżewski.
Przepychanki we władzach samorządowych województwa zaczęły się w maju. Najpierw na wniosek marszałka Janusza Krzyżewskiego (SLD) Sejmik województwa odwołał wicemarszałka Jana Kamińskiego z Podlaskiej Inicjatywy Ludowej (byli radni Samoobrony). Krzyżewski zarzucił swojemu zastępcy miedzy innymi, że stworzył "dwór" w podległych sobie departamentach.
Niespełnione obietnice
Jednak wraz z odejściem Kamińskiego koalicja SLD-PSL-PiL straciła też głos radnej Doroty Hołowienko i większość w Sejmiku. Dlatego też 21 czerwca Krzyżewski i Kamiński pogodzili się. Koalicja odzyskała większość, zaś Kamiński stołek wicemarszałka.
Jednak już po kilku dniach okazało się, że koalicjanci dalej się kłócą. Otóż Jan Kamiński nie może pogodzić się, że został jedynie figurantem. Przygotowany przez Krzyżewskiego nowy podział obowiązków spowodował, że od 29 czerwca Kamiński nadzoruje tylko marginalny departament sportu i turystyki. Wcześniej odpowiadał m.in. za Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz departamenty infrastruktury i ochrony środowiska.
- Nie przyjmuję nowe regulaminu do wiadomości - mówi Jan Kamiński.
więcej: Kurier Poranny - Jan Kamiński: Nie będę figurantem

Gazeta Wyborcza - Wzrasta liczba wydawanych formularzy E-111
W porównaniu z końcem kwietnia liczba formularzy E-111, wydanych przez wszystkie podlaskie oddziały NFZ, wzrosła ponaddwukrotnie. Świadczy to o tym, iż na miejsce urlopu coraz częściej wybieramy kraje Unii
Formularza E-111 to podstawa do uzyskania bezpłatnej opieki lekarskiej w krajach Unii. Otrzymamy go we wszystkich oddziałach NFZ po wypełnieniu wniosku.
- W ostatnim czasie znacząco wzrosła liczba osób zgłaszających się do nas w tej sprawie. Dziennie przyjmujemy ok. 100 wniosków - mówi Grażyna Pawelec, rzeczniczka podlaskiego NFZ. - Do wczoraj we wszystkich naszych oddziałach na terenie województwa wydaliśmy 5544 formularze E-111.
Przypomnijmy, iż każdy ubezpieczony, wyjeżdżający do krajów Unii Europejskiej, może liczyć na pomoc medyczną w ramach tzw. świadczeń niezbędnie koniecznych. Pomoc uzyskamy bezpłatnie w przypadku, gdy jej nieudzielenie zmusi nas do powrotu do Polski. Może to być zaleczenie bolącego zęba, ale też np. wizyta u okulisty i nowe okulary w przypadku utraty tych, które mieliśmy.
więcej: Gazeta Wyborcza - Wzrasta liczba wydawanych formularzy E-111

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę