Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

„Dzień Papieski” by każdy mógł pomóc

Już po raz siódmy Kościół w Polsce obchodzi „Dzień Papieski”. W tym roku przebiega on pod hasłem: „Jan Paweł II – Obrońca godności człowieka”. Istotą „Dnia Papieskiego” jest wpieranie Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia, którego celem jest pomoc formacyjna i materialna utalentowanej młodzieży pochodzącej z ubogich środowisk. Tak jak co roku przed wszystkimi kościołami organizowanie są zbiórki pieniędzy na ten cel.

Na terenie diecezji łomżyńskiej biskup Stanisław Stefanek powołał  specjalny fundusz Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej. Zasilają go środki uzbierane podczas kwesty, jak i pieniądze przekazywane przez wszystkich kapłanów diecezji w wysokości do 300 do 600 zł rocznie. Dzięki  pieniądzom zebranym podczas poprzedniego „Dnia Papieskiego” stypendia otrzymało 145 uczniów i studentów z terenu diecezji. Młodzież, w zależności od średniej ocen, zamożności i liczby członków w rodzinie, otrzyma jednorazowe wsparcie w wysokości od 500 do 1500 złotych.

Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej funkcjonuje od 7 lat. Fundusz założył biskup łomżyński Stanisław Stefanek w 2000 roku. Od tamtego czasu komisja stypendialna przyznaje co roku ponad 100 stypendiów dla młodzieży z 3 typów szkół – gimnazjów, liceów i szkół wyższych. Pomoc finansową otrzymuje młodzież z ubogich rodzin, która uzyskuje bardzo dobre wyniki w nauce. Musi jednak spełnić 4 kryteria. Podstawowe to: wysoka średnia ocen i kryterium dochodowe. Poza tym stypendium Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej może dostać tylko jedna osoba w rodzinie, posiadająca dobrą opinię proboszcza parafii w której mieszka.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę