Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Honorowe Obywatelstwo Czyżewa, to uznanie za Prezydenta normalnej Polski

Główne zdjęcie
Prezydent Lech Kaczyński wpisuje się do księgi pamiątkowej Gminy Czyżew Osada

Lech Kaczyński Prezydent Polski odebrał tytuł honorowego obywatela gminy Czyżew Osada. W sobotnie przedpołudnie w tutejszym urzędzie gminy odbyła się specjalna uroczystość. Jak podkreślał Prezydent to pierwsze honorowe obywatelstwo jaki mu przyznano. - Traktuję to jako wyróżnienie i jako symbol swoich rodzinnych związków z tą gminą, ale także jako symbol uznania mnie jako Prezydenta który jest dla całej Polski, od mojego rodzinnego Żoliborza, aż po pobliską wieś Ołdaki – mówił Lech Kaczyński do około setki osób zebranych w urzędzie gminy w Czyżewie.

Lecha Kaczyńskiego przed urzędem gminy witali jej mieszkańcy i orkiestra. Wewnątrz, w sali konferencyjnej byli samorządowcy z Czyżewa, a także okolicznych gmin i sołtysi ze wszystkich czyżewskich sołectw.    
- Dzisiejszy dzień na długie lata zapisze się w naszej pamięci i w historii gminy – mówiła witając Lecha Kaczyńskiego w Czyżewie wójt gminy Anna Bogucka. - To po raz pierwszy prezydent RP odwiedza nasza gminę. Ale możemy się pochwalić, że nie po raz pierwszy odwiedza naszą gminę pan Lech Kaczyński. To właśnie naszej gminie pobliskiej miejscowości spędzał Pan często okresy dzieciństwa – mówiła Anna Bogucka dodając, że teraz „chcemy zaprosić Pana do naszej gminy na stałe jako Honorowego Obywatela, obywatela dla którego nasza gmina będzie zawsze otwarta, życzliwa i gościnna taka jacy są jej mieszkańcy”.

Prezydent Kaczyński przypominał, ze z gminą wiązały go więzy rodzinne i to właśnie w dziecinnych i młodzieńczych latach do rodziny tu przyjeżdżał. Podkreślał też, że z tą gminą wiąże go także co innego.
- Ja jestem prezydentem całej Polski, a w Polsce takich miejscowości, małych miasteczek jak Czyżew, takich wsi jak te które są w gminie czyżewskiej Ruś, Ołdaki, Kołaki, czy Rosochate  to w Polsce jest tysiące. I ja traktuje to wyróżnienie jako uznanie mnie za Prezydenta małych miasteczek, osad i tysięcy, tysięcy wsi. Jako prezydenta normalnej Polski – podkreślał Lech Kaczyński.
 
Prezydent Kaczyński został pierwszym Honorowym Obywatelem gminy Czyżew Osada. Na pamiątkę dostał dyplom i uchwałę Rady Gminy nadającej mu to obywatelstwo. Jako pierwszy też wpisał się do Księgi Pamiątkowej Gminy.    

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę